Aicinām sēt saulespuķes un lasīt dzeju!

Starptautiskajā dzejas dienā, 21. martā, Augšdaugavas novada Kultūras pārvalde izsludina pavasarīgu dzejas un saulespuķu akciju “Esi sveicināta, Saule!”. Akcijas nosaukuma pamatā ir Raiņa saules dziesmas jeb poēmas “Ave Sol!” latviskotais nosaukums. Novada iedzīvotāji un iestādes tiek aicināti sēt saulespuķes un lasīt dzeju.

Dzejas dienās 9. septembrī Raiņa mājā Berķenelē tiks noskaidrots, kur novadā izaugusi garākā, lielākā vai dzejiskākā saulespuķe.

Ideja sēt dzejiskās saulespuķes radās, sasaistot saules dzejnieku Raini, kam mūsu novadā ir viena no bērnības vietām, Raiņa māja Berķenelē, ar tēlnieka Viļņa Titāna skulptūru “Saules puķe”, kas uzstādīta Demenes pagastā un iezīmē Latvijas tālāko dienvidu punktu.

Akcija savienos pavasara sākumu (20. marts plkst.17.33) un Starptautisko dzejas dienu ar Latvijā ierastajām Dzejas dienām rudenī.

Augšdaugavas novada Kultūras pārvalde

Paziņojums par koku ciršanu Kraujā