Aizvadīts līdz šim nebijis pasākums – “Sporta nakts Augšdaugavas novadā”

Višķu stadionā un pludmalē 26. jūlijā norisinājās vēl nebijis pasākums Augšdaugavas novada un Daugavpils pilsētas apkārtnē - “Sporta nakts Augšdaugavas novadā", kuru organizēja biedrība ”19 naglas” sadarbībā ar Augšdaugavas novada pašvaldību un biedrību “Daugavpils rajona basketbola klubs ”Grozs””.

Sporta sacensības norisinājās piecos sporta veidos – pludmales volejbolā vīriešiem un sievietēm (2x2), basketbols vīriešiem un sievietēm (3x3), kā arī futbols vīriešiem (5x5). Atklājot pasākumu, klātesošos sveica Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe un Višķu apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Proms.

Izspēles kārtība sporta veidos tika noteikta sacensību dienā, atkarībā no pieteikto komandu skaita. Dalība sacensībās bija no 15 gadu vecuma. Komandām tika noteikta arī simboliska dalības maksa, kas tika atrunāta pasākuma nolikumā. Sporta naktī tika aicināti piedalīties amatieri no visas Latgales, kā arī Lietuvas reģioniem.

Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā no sporta veidiem saņēma medaļas, kausus, organizatoru un sponsoru balvas, kā arī naudas balvu.

Futbols

Futbolā pieteicās spēlēt piecas komandas. Pēc rezultātu apokopošanas 1. vietā ierindojās futbola komanda “69”, otrajā vietā komanda “Moskovskaja”, trešie palika “Demenes” spēlētāji.

Basketbols

Basketbolā kopumā pieteicās spēlēt 10 komandas. Vīriešiem 1. vietu izcīnīja “Baltmaize” (Rodrigo Jugans, Renārs Bulduris, Rihards Teirumnieks un Atis Kļaviņš), 2. vietā palika ciemiņi no Lietuvas “And One” (Aironas Salkauskas, Lukas Zemaitis, Justas Vinikas un Redas Šukstas), savukārt trešajā vietā ierindojās “Pupirons” (Jānis Meškovskis, Rihards Safins, Romāns Jakuševičš un Edvards Silajānis).

Amatieru grupā 1. vietu ieguva “Augšdaugavas novada senjori” (Pēteris Dzalbe, Ēriks Kreipāns un Aleksejs Jegorovs), 2. vietu amatieru grupā izcīnīja sieviešu komanda “Višķu jauniešu attīstības centrs” (Inese Jurevica, Viktorija Reičela un Ruta Boikova), bet trešie palika basketbolisti  no Augšdaugavas novada sporta skolas (Aleksandrs Martinkēvičs, Dmitrijs Žukovecs, Danila Ivanovs un Māris Samoilovs).

Volejbols

Volejbola spēles norisinājās visilgāk – spēles par godalgotām vietām beidzās pēc pusnakts. Kopumā tika pieteiktas astoņas sieviešu un deviņas vīriešu komandas. Rezultātā starp sieviešu komandām 1. vietu izcīnīja “Lilijas” (Kristīne Sekijevska un Dagmāra Helēna Laurecka), 2. vietā ierindojās “A!Vo!Kādi!” (Ieva Petrova un Kristīne Teivāne), bet trešajā vietā palika komanda “Eiss” (Jana Franckeviča un Anna Golubova).

Vīriešu starpā 1. vietu ieguva “Dota 2” (Andris Širjakovs un Dmitrijs Meinerts), 2. vietu izcīnīja “Hlopa” (Dmitrijs Sekijevskis un Sergejs Nikolajevs), trešie ierindojās “Tomāti” (Jānis Gabranovs un Sandris Turlajs).

Visiem sporta nakts dalībniekiem bija iespēja izbaudīt arī svaigā gaisā gatavotu ēdienu. Pateicība Vladislavam Šmeišam no visiem pasākuma dalībniekiem par gardo zupu un putru!

Pirms sportiskajām aktivitātēm norisinājās bērnu spēles. Sākumā bērni devās aizraujošā un jautrā piedzīvojumā kopā ar animatoriem no “BoomTime Kids Events”, vēlāk ikvienam mazajam sportistam bija iespēja izpildīt piecus sportiskus uzdevumus. Dalībnieki saņēma balvas no pasākuma organizatoriem un atbalstītājiem, bet pirmie 50 saņēma bezmaksas cukurvati (cukuravate no “Sweet Dreams Svētku noma”). Par atbalstu pasākuma norisei, konkrēti bērnu aktivitāšu organizēšanu, pateicība Demenes un Laucesas jauniešu attīstības centram.

Pasākumu atbalstīja vairāki uzņēmumi. Organizatori par saviem lieldraugiem sauc: SIA “Regula Baltija”, SIA “Laflora”, SIA “28 STONE”, SIA “SAPFIRA AUTO”, Vjačeslavu Moskaļenko, “SUPER MANKI”, “VICHY ŪDENS”, SIA “DEMWOOD”, AS “CLEAN R”, “Čili Pizza”, “Orange Bowling”, “Noo Cepeškungs”, “Drift Latvija”, “MySkin”, “Elitera”, “Dlight”, “Bombar”, “Hematogenas”, “Daugavpils Olimpiskais centrs”, “Pophouse”, “Print Plus”, “By My Side Customs” un “Fox War Lasertag”.

Bauda dvēselei un vēderam Mājas kafejnīcu dienās