Annas dienas svinības Višķu pagasta Vīgantos

Jau par tradīciju ir kļuvušas Annas dienas svinības Višķu pagasta Vīgantu ciemā. Kā allaž, šo pasākumu rīkoja Višķu pagasta bibliotēkas Silavišķu ārējās apkalpošanas punkta bibliotekāre Aleksandrija Jefimova. Pasākumā notika pagasta Annu godināšana, kurām par godu tika sarīkots jauks koncerts. Arī laiks bija brīnišķīgs, jo visi tās dienas lieti meta loku apkārt Vīgantu ciemam.

Annas ar savu uzstāšanos priecēja gan folkloras kopa “Speiga” no Ambeļiem, gan Višķu pagasta deju kopas “Magones” meitenes. Īpašu dāvanu skaistu jauku dziesmu ietērpā bija sagādājis Sandis Ulpe.

Pēc koncerta visi klātesošie nobaudīja ciema kulināres Janīnas Krasiņas uz uguns pagatavoto garšīgo cienastu. Tad ar latgaliešu tautas dziesmu “Rūžeņa” visi devās jautrā dejā ap ugunskuru, kas tika iedegts Annām par godu.

Paldies par pasākuma atbalstu Augšdaugavas novada Kultūras un tūrisma pārvaldei, pašvaldības aģentūrai “Višķi”, jo īpaši AS “Latgales bekons” vadītajai  Annai Tenisai.

Līdz nākošajām Annām Vīgantos!

Materiālu sagatavoja: Višķu pagasta bibliotēkas vadītājs Jānis Strods

Kultūras un tūrisma pasākumu plāns augustam