Augšdaugavas novadā ļaunprātīgi dedzina mežu

Valsts meža dienests informē, ka šogad dzēsti 63 meža ugunsgrēki ar kopējo platību 31.7 ha, no tiem meža zemes - 26.1 ha. Zīmīgi, ka astoņi ugunsgrēki dzēsti Līksnas pagastā netālu no Daugavpils, no tiem lielākais -2.2 ha dzēsts 28. maijā.

Valsts meža dienesta speciālisti, veicot ugunsgrēka vietas apskati, atklāja, ka mežs aizdedzies vairākās vietās vienlaicīgi, un tas rada pārliecību, ka ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir ļaunprātīga dedzināšana. Par to informēta Valsts policija. Šādi ļaunprātīgas dedzināšanas gadījumi tika konstatēti arī 2023. gadā. Tādēļ Valsts meža dienests atkārtoti aicina Daugavpils puses iedzīvotājus būt īpaši vērīgiem un, pamanot ļaunprātīgo dedzinātāju, nekavējoties ziņot Valsts policijai, zvanot 110.

Tāpat Valsts meža dienests atgādina, ka mežos ir augsta ugunsbīstamība, tādēļ iedzīvotājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem un jāatceras, ka uzturoties mežos un purvos ugunsnedrošajā laikposmā ir aizliegts:

• nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus;
  • kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas;
  • atstāt ugunskurus bez uzraudzības;
  • dedzināt atkritumus;
  • braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem;
  • veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāziņo par to, zvanot 112!

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Iveta Pavziniuka, Valsts meža dienesta Sabiedrisko attiecību vadītāja

Atskaņos kantāti "Dievs, Tava zeme deg!" Ilūkstes katoļu baznīcā