Augšdaugavas novada senjori “Ūgu maizē”

Preiļu parka estrādē 20. jūlijā tika izdziedāts, izdejots un ar labu humora devu piepildīts XIX Latgales novada senioru dziesmu un deju festivāls “Ūgu maize”. Festivālu organizēja Preiļu novada pašvaldība un Preiļu novada Kultūras un tūrisma pārvalde sadarbībā ar biedrību “Latgales reģionālā pensionāru apvienība”, Preiļu novada pensionāru biedrību, Preiļu biedrību “Mūsmājas”, senioru biedrību “Riebiņu varavīksne”, Aglonas senioru biedrību un biedrību “Vārkavas novada pensionāri”. Festivālā piedalījās ap 900 dalībniekiem no Preiļu, Ludzas, Rēzeknes, Krāslavas, Balvu, Augšdaugavas, Līvānu, Varakļānu novadiem, no Rēzeknes un Daugavpils valstspilsētām. Augšdaugavas novadu dziesmā un dejā pārstāvēja kolektīvi “Magones”, “Ozolzīles”, “Redenie”, “Rudzupuķes”,  “Sarma” un “Saulespuķes”, savukārt Līksnas aktīvo sieviešu apvienība ”Saules taka” vadīja radošās darbnīcas. Visas dienas garumā novada senjorus atbalstīja Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins, kurš kolektīviem bija sarūpējis arī pārsteiguma dāvanas.

Ikvienam festivāla dalībniekam bija iespēja apmeklēt mājražotāju un amatnieku tirdziņu, iepazīties ar Preiļu tūrisma piedāvājumiem, apmeklēt Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja izstādes un 5D seansus Preiļu pilī.

Pirms festivāla “Ūgu maize” lielkoncerta notika svētku gājiens, kurā piedalījās visi festivāla dalībnieki un Latgales novadu pašvaldību pārstāvji. Pēc svētku gājiena lielkoncertā skanīgi tika izdziedātas 14 dziesmas un izdejotas 14 dejas. Repertuāra izveidē atbildīgu darbu veica koru un vokālo ansambļu virsvadītāja Līga Gžibovska, Eiropas deju kolektīvu virsvadītāja Valentīna Brice, senioru tautas deju kolektīvu virsvadītāja Skaidrīte Šķimele, fokloras kopu un etnogrāfisko ansambļu virsvadītājs Oskars Bērziņš, dāmu deju kolektīvu virsvadītāja Ilze Piskunova, mazākumtautību vokālo ansambļu virsvadītāja Svetlana Stepanova un līnijdeju kolektīvu virsvadītāja Dzidra Bruzgule. Festivāla “Ūgu maize” lielkoncerta režisors – Oskars Bērziņš.

Lielkoncerts “Ūgu maize” vēstīja par Latgales amatiermākslas daudzveidību un tās tradīcijām, katram senioru mākslinieciskajam kolektīvam nākot ar savu “odziņu” – dziesmu un deju dažādību, tai klāt pievienoto humora devu. Visu kopā saliekot, izveidojas garšīga vecmammas izcepta “Ūgu maize”.

Festivāla “Ūgu maize” organizēšanai tika saņemts arī finansiāls atbalsts 3500,00 EUR apmērā no Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un biedrības “Latgales reģiona attīstības aģentūra”, realizējot projektu “XIX Latgales novada senioru dziesmu un deju svētku festivāls “Ūgu maize””.

Foto: Preiļu novada pašvaldība

Piesakies dalībai svētku tirdziņā Dārza svētkos Sventes muižas parkā!