Demenē sumināja simtgadnieci

Demenes pagasta iedzīvotāja Marija Pļisko septembrī nosvinēja savu simto dzimšanas dienu. Sveikt gaviļnieci nozīmīgajā jubilejā devās Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Rasčevskis un Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

Marija Pļisko ir dzimusi un visu mūžu nodzīvojusi Demenē. Abi ar vīru izaudzinājuši četrus bērnus, viņai ir pieci mazbērni un astoņi mazmazbērni.

Visu mūžu abi ar vīru ir strādājuši vietējā kolhozā, kur darīja visus lauksaimniecības darbus – pļāva, ravēja bietes, apkopa fermā lopus.

Marija atklāj, ka viņa nekad nav nopietni slimojusi un ārstējusies slimnīcā, nekad nav lietojusi medikamentus. Ikdienā sirmgalve labprāt iemalko kafiju un tēju, ļoti garšo ārstniecības augu tējas un visdažādākie dārzeņi.

Pirms 14 gadiem 85 gadu vecumā aizsaulē aizgāja viņas vīrs, pašlaik sirmgalve dzīvo kopā ar meitu, kura palīdz kopt 20 ha lielo saimniecību, kur aug viss nepieciešamais pašu vajadzībām, tiek turēta gotiņa un vistas.

Marija Pļisko pateicās Demenes pagasta apvienībai un Augšdaugavas novada pašvaldībai par rūpēm un atbalstu, novēlēja ikvienam dzīvot ilgi, bet par sava ilgā mūža noslēpumu teica: “Es visu mūžu strādāju un to novēlu arī jums.”

Paziņojums par tarifa projektu