Etnogrupas “OGAS” un Vaboles etnogrāfiskā ansambļa “Vabaļis” koncerts

Svētdien, 10. novembrī, pulksten 16.00 Vaboles kultūras namā notiks tautas mūzikas koncerts, kurā uzstāsies Vaboles etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis” un etnogrupa “OGAS” no Rīgas.

Ideja par koncerta rīkošanu pieder folkloras speciālistam, “Vabaļis” vadītājam un grupas “OGAS” mūziķim Artūram Uškānam. Kopš etnogrupa “OGAS” savā otrajā studijas albumā iekļāvusi divas melodijas no “Vabaļis” repertuāra - “Ai, Zuzanna” un “Ok, laime”, starp ansambli un grupu valda patiesa draudzība. Koncertā skanēs abas minētās dziesmas “Vabaļis” un “OGU” kopskaņā, tradicionālas dziesmas un ziņģes, latviešu, īru, ukraiņu melodijas.

Etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis” izveidots 2006. gadā Vaboles pagastā no vietējām teicējām. Ansambļa darbības misija ir kopt Dienvidlatgales raksturīgās tradīcijas, autentisko dziedāšanas veidu, veicināt latgaliešu tradicionālās kultūras saglabāšanu un pārmantošanas procesu nākamajām paaudzēm.

Etnogrupa “OGAS” dibināta 2017. gadā, un ir aktīvi koncertējoša grupa no Rīgas, uzstājoties Kanādā, Vācijā, Beļģijā, daudzviet Latvijā. Grupas sastāvā darbojas profesionāli mūziķi, kuri dzied un spēlē akustiskos mūzikas instrumentus – vijoli, kokli, stabules, akordeonu, mandolīnu, vargānu, dūdas, tiem pievienojot basu un sitamos instrumentus. Veidojot tautas mūzikai oriģinālus, mūsdienīgus aranžējumus, “OGAS” to padara saprotamu jebkurai paaudzei. ““Ogas” uzskatāmi parāda un pierāda, ka etnomūzika var būt mūsdienīga, tai var būt 21. gadsimta trešā gadu desmita dvesma”, stāsta mūzikas žurnālists Sandris Vanzovičs.

2023. gadā iznācis grupas debijas albums “LAIKARATI”, un 2024. gada nogalē nācis klajā albums “OK, LAIME!”. Grupas sastāvā spēlē: Igeta Ozoliņa (kokle/balss), Ilze Jurjāne-Lapkovska (vijole/balss), Agate Paštore (akordeons), Elīna Līce (stabules/akustiskā ģitāra), Artūrs Uškāns (bass/balss), Kristaps Karps (sitamie instrumenti).

Kandidātu pieteikšana pašvaldības apbalvojumiem