Ezeru krastu apsaimniekošanā jāievēro likumdošanas prasības!

Augšdaugavas novadā tika novērota tendence neievērot atsevišķas visiem zināmas prasības, kas skar būvniecību, labiekārtošanas darbu un žogu ierīkošanu ezera aizsardzības zonā.

Daudziem īpašumiem savstarpējās robežās ir ierīkoti žogi, turklāt tie ierīkoti līdz pat ūdens virsmai un vietām iesniedzas ezerā, lai gan ir zināms, ka atbilstoši Aizsargjoslu likuma prasībām 10 m tauvas joslā nekāda būvniecība, tostarp žogu uzstādīšana, nav pieļaujama.

Aizliegta laivu piestātņu un laivu uzglabāšanas būvju (laivu garāžas) ierīkošana ezera teritorijā. Pārkāpumu gadījumos var tikt veikta pārbaude to atbilstībai normatīvo aktu prasībām un atbilstošo saskaņojumu saņemšanai no pašvaldības.

Speciālisti atzīst, ka vislielākā problēma ir zemes īpašnieku vēlme sakārtot savus krastus, veicot zemes virskārtas līdzināšanu un planēšanu, esošo koku un krūmu izciršanu, par ko Augšdaugavas novada pašvaldība informēs attiecīgos valsts dienestus pārbaudes veikšanai savas kompetences ietvaros.

Gadījumā, ja zemes īpašniekiem ir radušās aizdomas par savas rīcības pareizību vai ir neskaidrības par plānotajām darbībām, var vērsties pie Augšdaugavas novada pašvaldības speciālistiem pēc konsultācijas un laikus novērst pretlikumīgas darbības, negaidot atbildīgo dienestu rīcību, vēl jo vairāk, nepakļaujot savu saimniecības budžetu administratīvā soda izdevumiem.

Ekspluatācijā pieņemta Ilūkstes kapliča