Iedzīvotāju ekonomiskā drošība viens no valsts drošības pamatiem

ASV vēstnieka vietniece Džūlija Džeikobi 26.septembrī tikās ar Augšdaugavas novada pašvaldības vadību un speciālistiem, izrādot neviltotu interesi par novada situāciju, sasniegumiem un problēmām.

Domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins pievērsa uzmanību būtiskiem novada funkcionēšanas aspektiem, piemēram, atrašanās vietai pie Eiropas Savienības ārējās robežas, kas rada nopietnus izaicinājumus. Tika pārrunāta iedzīvotāju etniskā sastāva un ikdienā lietoto valodu ietekme uz kultūras un politikas norisēm. Džeikobi kundzi interesēja arī iedzīvotāju reakcija uz nesen notikušo krievu drona ielidošanu Latvijas teritorijā. Sarunas ritēja ap novada ekonomisko un infrastruktūras attīstību, iedzīvotāju skaita samazināšanos un valsts drošību. Tikšanās dalībnieki nonāca pie slēdziena, ka iedzīvotāju ekonomiskā drošība ir viens no valsts drošības pamatiem, un pašvaldībai ir par šo aspektu jārūpējas.

Džeikobi kundze Latvijā ieradās 2023. gada septembrī, bet iepriekš darbojās kā politisko un ekonomisko jautājumu padomniece ASV vēstniecībā Antananarivo, Madagaskarā. Vairāk nekā 20 gadus garajā diplomātes karjerā Ārlietu dienestā Džeikobi kundze ir strādājusi Grieķijā, Izraēlā, Vācijā un Austrijā, bet iepriekš bija Valsts departament ierēdne Vašingtonā. ASV vēstnieka vietniece pārvalda franču, vācu, senebreju un latviešu valodu, kas bija patiess pārsteigums tikšanās saimniekiem.

Džeikobi kundzi izteica vēlmi atkārtoti apmeklēt Augšdaugavas novadu, lai iepazītos ar interesantām vietām un uzņēmumiem, piem., SIA “EKA PAIPALAS” paipalu fermu.

Naujenes bibliotēka aicina uz izstādes atklāšanu