Iegādājas četrus autobusus skolēnu pārvadājumiem

Vēl pagājušgad tika noslēgts līgums par četru autobusu Renault Master iegādi Augšdaugavas novada vajadzībām. Tos izmantos skolēnu pārvadājumiem. Līguma kopējā summa sastāda 337 tūkstošus eiro. Viena autobusa cena nedaudz pārsniedz 84 tūkst. eiro.

5. augustā notika piegādāto autobusu prezentācija.

Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins: “Ja mūsu autobusu parks skolēnu pārvadājumiem būtu daudz jaunāks, tad diez vai mēs šos autobusus iegādātos. Bija iespēja ņemt aizņēmumu valsts budžetā, bet pašvaldības līdzfinansējums ir 15%, ar mērķi pārvadāt izglītojamos mūsu novadā.” Pēc priekšsēdētaja vārdiem, ņemot vērā skolēnu skaita samazināšanos, jaunie deviņpadsmitvietīgie autobusi tiks izmantoti maksimāli lietderīgi.

Autobusi tiks nodoti četrām apvienību pārvaldēm – Ilūkstes, Salienas, Līksnas un Višķu apvienībai. “Viens no autobusiem tiks Līksnas apvienības pārvaldei, konkrēti Vaboles pagastam. Vecais pagasta autobuss ir pārāk liels. Divi mūsu autobusi braukā maršrutos, tādēļ jaunais, mazāka formāta autobuss, ir tieši tas, kas mums ir vajadzīgs,” skaidro Līksnas apvienības pārvaldes vadītāja Ingūna Novicka

Ilūkstes apvienības pārvaldes vadītājas p.i. Ruta Buldure: “Teikšu godīgi, braucot, pirmais iespaids bija ļoti skaists, patīkams, emocijām pārpildīts. Četri, skaisti, pelēki, spīdīgi autobusi. Autobusi lūzt, rūsē, līdzīgi kā visa tehnika. Remontam nepieciešami lieli finanšu līdzekļi, kas ir neizdevīgi. Jauns transportlīdzeklis tomēr ir jauns transportlīdzeklis.”

Pašvaldība plāno iegādāties arī elektriskos autobusus. Tie tiks piegādāti Ilūkstes un Višķu apvienībām. "Noslēdzies iepirkums uz diviem elektriskiem autobusiem. Saskaņā ar līgumu, tos piegādās nākamā gada sākumā,” teic pašvaldības vadītājs.

Četru jauno autobusu piegādātājs ir SIA “Tehauto Latgale”.

Publiskā apspriešana