Ilūkstē viesojās NBS pārstāvji mācību “Namejs 2024” ietvaros

20. septembrī visaptverošo valsts aizsardzības mācību “Namejs 2024” ietvaros Ilūkstē viesojās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) lielākā profesionālā dienesta vienība – Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, sniedzot Ilūkstes Raiņa vidusskolas un Špoģu vidusskolas 9. - 12. klašu skolēniem ieskatu brigādes darbībā. Karavīri pastāstīja, kādas ir karjeras iespējas, kā arī iepazīstināja skolēnus, ko jaunie karavīri iegūst, iestājoties Valsts aizsardzības dienestā, un kādas ir priekšrocības, ja jaunieši tajā iestājas brīvprātīgi. Savukārt, mūsu sabiedroto karavīrs no Kanādas izklāstīja Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (NATO) darbību un nozīmi valsts aizsardzībā.

NBS pārstāvji pasniedza Augšdaugavas novada pašvaldībai pateicības rakstu par veiksmīgu sadarbību un silto uzņemšanu.

Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins aicināja jauniešus stāties valsts aizsardzības dienestā, kā arī apmeklēt skolnieku dienas Ādažu poligonā.

Ilūkstes pilsētas stadionā interesenti varēja apskatīt militārās tehnikas izstādi, kā arī aprunāties ar sauszemes spēku brigādes karavīriem un iepazīties ar viņu pieredzi, strādājot militārajā dienestā.

Teksts, foto: Māra Multiņa

Uztura speciālistes konsultācijas