Ilūkstes apvidus senioru darbīgā vasara

Koncerti, uzstāšanās, izrādes, ceļojumi, ekskursijas, tikšanās, saieti, darbnīcas – tas viss bija neatņemama sastāvdaļa Ilūkstes apvidus pensionāru biedrības pašdarbības kolektīvu un radošo kopu darbībā 2024.gada saspringtajā vasarā. XXII Senioru deju dienas lielkoncerts Limbažos, IX Tautas mākslas svētki “Sēlija Rotā” Jaunjelgavā, XIX Latgales novada senioru dziesmu un deju svētku festivāls  “Ūgu maize” Preiļos, Vislatvijas 6. Senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki Mālpilī un  daudzi pasākumi Ilūkstē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Līvānos, Sventē, Dunavā, Izvaltā un citur.

Dejojošie seniori no Ilūkstes “Ozolzīlēm” savas desmitgades vasarā piedalījās 11 dažāda veida koncertos, bet šī kolektīva interešu grupiņa “Ozolēni” ir aizrāvušies ar tūrisma objektu apceļošanu Latvijas – Lietuvas piedzīvojumu spēles „Rokituras – iepazīsti kaimiņus“ ietvaros Rokišķu, Augšdaugavas, Līvānu un Jēkabpils novados, kā arī atbalsta biedrības “Augšzemnieki” prāta spēles. Eiropas deju kopu “Rudzupuķes” un “Saulespuķes” dāmas no Bebrenes un Dvietes ar savu dejas soli un greznajiem tērpiem  priecēja skatītājus daudzos svētkos un saietos.

Bebrenes senioru vokālais ansamblis “Sarma” darbojas jau 20 gadus. Jubilejas vasaras uzstāšanās koncertos, svētkos un festivālos, ekskursija uz Pakrojas muižu ansambļa dalībniekus rosināja priecēt dziesmu mīļus arī turpmāk. Bet čaklās seniores - rokdarbnieces no Bebrenes “Mārām” un Ilūkstes “Dzīparu namiņa” organizēja radošās darbnīcas. Savukārt Dvietes seniori aktīvi atbalstīja amatierteātra “Nebēdnieki“ izrādes. Daudzi seniori dzied jauktajā korī “Laši”  un spēlē pūtēju orķestrī “Sēlija”. Brīvprātīgie seniori ar savu palīdzību vienmēr atbalsta LSK Dienvidlatgales komitejas Augšdaugavas novada biroja un invalīdu biedrības “Ildra” organizētos pasākumus.

Visinteresantāk vienmēr izdodas ekskursijas un ceļojumi. Šo vasaras ceļojumu tradīciju jau astoto gadu pēc kārtas turpināja Bebrenes senioru kopa “Ceļotprieks”, tuvāk iepazīstot Traķu pili un Viļņu. Bet mūsu pensionāru biedrības padomes ikgadējā ekskursija vasaras noslēgumā šogad aizveda pie Daugavas labā krasta draugiem Līksnā un Vabolē, lai tuvāk iepazītos ar Skrindu dzimtas muzeja krājumiem un Līksnas senioru radošajām kopām.

Paldies visiem Ilūkstes apvidus pensionāru biedrības aktīvistiem par drosmi darboties sev un citiem par prieku. Paldies vietējām pašvaldībām par mūsu aktivitāšu atbalstīšanu.

Ilūkstes apvidus pensionāru biedrības valdes vārdā Lorija Kaminska

Čaklākie Ilūkstes pilsētas bibliotēkas lasītāji devās izzinošā ekskursijā