Ilūkstes katoļu draudze šogad īsteno divus projektus

2024. gadā Ilūkstes Romas katoļu draudze īstenoja Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansēto Latvijas lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu.

Projekta “Apkures sistēmas sakārtošana mikroklimata nodrošināšanai baznīcas ēkai Ilūkstē, Vienības laukums 2” mērķis ir nodrošināt Ilūkstes Romas katoļu baznīcā optimālu mikroklimatu, lai saglabātu baznīcā esošos kultūrvēsturiskos objektus un 2020. gadā projekta “Ilūkstes katoļu baznīcas ērģeļu atjaunošana un simtgades svinības” ietvaros atjaunotās pneimatiskās ērģeles, kā arī nodrošinātu pieņemamu baznīcas telpu klimatu tās apmeklētājiem.

Projekta ietvaros draudzes ēkā tika iebūvēts jauns, efektīvs granulu apkures katls, kā arī tika izbūvēta rūpnieciski izolēta siltumtrase no draudzes mājas līdz baznīcas ēkā esošajai apkures sistēmai. Granulu katls ir aprīkots ar attālināto vadību, tāpēc ar viedtālruņa palīdzību ir iespējams regulēt temperatūru gan baznīcas ēkā, gan draudzes mājā.

Kopējie projekta izdevumi ir 21 232,43 eiro, no kuriem 90% nodrošina Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA), bet atlikušos izdevumus finansē Augšdaugavas novada pašvaldība un katoļu draudzes locekļu ziedojumi.

Saņemot pašvaldības finansējumu 3500 eiro apmērā, Ilūkstes Vissvētākās Jaunavas Marijas Romas katoļu draudze prāvesta Andreja Trapučkas vadībā 2024. gadā veic šādus darbus: draudzes mājā Raiņa ielā 2, Ilūkstē, tika iebūvētas 29 durvis mājas pagrabā, gaitenī un otrajā stāvā, savukārt šobrīd tiek veikti bruģēšanas darbi, kas savieno draudzes māju ar baznīcu 80 kvadrātmetru platībā, darbus veic Augšdaugavas novada pašvaldības uzņēmums SIA “Ornaments”.

Teksts: Māra Multiņa

Foto: M.Multiņa, Ilūkstes Romas katoļu draudzes arhīvi