Izskanējis skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš 2024”

AKTUĀLI

26. septembrī notika Augšdaugavas novada Kultūras un tūrisma pārvaldes organizētais skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”, kurā piedalījās 40 skolēni no Augšdaugavas, Jēkabpils, Balvu, Krāslavas, Rēzeknes, Līvānu un Preiļu novada, kā arī Daugavpils pilsētas izglītības iestādēm. Dalībnieki uzstājās trīs grupās: 2. – 4. klašu, 5. – 9. klašu un 10. – 12. klašu grupa.

Konkurss tiek rīkots jau kopš 2001. gada ar mērķi popularizēt Raiņa un Aspazijas literāro un kultūrvēsturisko mantojumu, vienlaikus sekmējot Augšdaugavas novada, kā arī citu Latgales reģiona novadu un pilsētu izglītības iestāžu bērnu un jauniešu skatuves runas prasmju attīstību, emocionālo un radošo pašizpausmi.

Konkursa dalībnieku dzejas un prozas fragmentu priekšnesumus vērtēja žūrija, kuru vadīja Augšdaugavas novada kultūras centra “Vārpa” direktore Inta Uškāne, žūrijā darbojās Augšdaugavas novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne, pasākumu režisors, pedagogs Māris Susejs, latviešu valodas un literatūras pedagoģe Valentīna Ivanova, amatierteātru režisore, pedagoģe Valentīna Korsiete, Raiņa muzeja Tadenavā vadītāja Agnese Timofejeva.  

Pēc visu dalībnieku uzstāšanās žūrija devās apspriesties un noteikt laureātus.

Pirms paziņot žūrijas lēmumu, konkursa dalībniekus uzrunāja Augšdaugavas novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne: “Rainis bija nākotnes cilvēks un skatījās tālu nākotnē. Daudziem šodien šis Zelta sietiņš ir kļuvi viedtālrunis, caur kuru var redzēt šo brīnišķīgo pasauli. Vienmēr aicinu jūs redzēt šo neparasto un atšķirīgo. Lai kādu ceļu dzīvē jūs neizvēlētos, vēlu, lai šis dimantu mirdzums jūs pavadītu un radošums vienmēr būtu jūsu labākais palīgs risināt jebkādus jautājumus. ” 

Žūrijas dalībnieks pedagogs Māris Susejs pateicās pasniedzējiem un vecākiem par atbalstu, kā arī sniedza dažus padomus, kā uzlabot skanējumu. Viņš ieteica vienā tonalitātē un stilā nelasīt abus izvēlētos dzejoļus, bet spēlēties ar dzejas krāsām un izcelt katru dzejoli citādāk, kā arī ierosināja pārāk nežestikulēt, deklamējot dzeju. “Nevajag taisīt realitātes šovu, rādīt, jo jūsu dzeja, doma, dvēseles lidojums šo telpu pārņem tik ļoti spēcīgi, ka mēs visu saprotam.”  

2.–4. klašu grupā galveno balvu ieguva Paula Beļauniece no Salas vidusskolas, 5. – 9. klašu grupā balvu ieguva Katrīna Veigule no Līvānu 1. vidusskolas, bet 10. – 12. klašu grupā par laureāti kļuva Amanda Semjonova no Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Visi konkursa dalībnieki saņēma Augšdaugavas novada Kultūras un tūrisma pārvaldes pateicības rakstus un dažādu autoru grāmatas, savukārt konkursa laureāti tika apbalvoti ar tēlnieces Mairitas Folkmanes veidoto speciālo konkursa balvu “Zelta sietiņš”.

Teksts, foto: Inese Minova

Izbaudīt atpūtu barona fon Etingena īpašumā Kalkūnē