Kalupē nosvinēta Miķeļdiena

28. septembrī kalupieši sagaidīja gan tuvus, gan tālus viesus Miķeļdienas gadatirgū. Piedāvājot iespēju, pārdot, pirkt, mainīt un kārtīgi nosvinēt Miķeļdienu jeb rudens saulgriežus. Pircēji izbaudīja dažādus labumus un gardumus no mājražotājiem, acis žilba no amatnieku un  rokdarbnieču darbiem, kā arī varēja iegādāties rūpniecības preces, ziedu un koku stādus.

Miķeļdienas gadatirgu atklāja Augšdaugavas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins, novēlot visiem veiksmīgi pārdot un iepirkties, labus laika apstākļus, iesaistīties aktivitātēs, pēc tradīcijām nolūkot otru pusīti un ar labu garastāvokli doties mājup!

Tirgus laukumā bija apskatāma velosipēdu izstāde  “No retro līdz mūsdienām”.  Savus braucamrīkus izstādei pieteica Juris Saušs, Genovefa Mukāne, Antoņina Kudeika, Jānis Ivdra, Zita Kasperoviča.

“Velosipēdu un rudens tēlu ceremonijā” piedalījās Mihails Rakicķis, kurš atveidoja Miķelīša tēlu, 132. Kalupes mazpulka vadītāja Inese Sauša, Vera Kukle (veikals “Lidijas’’), Monika Grancovska (veikals “Krizantēmas”), Andžella Nartiša, Lūcija Kolosovska, Arvīds Lazdāns, ar dažādiem spilgtiem rudens tēliem bija ieradušies dalībnieki no Sociālā Pakalpojuma Centra “Pīlādzis” un Valsts Sociālā Centra “Latgale” - filiāle Kalupe, kā arī Vijas Pabērzes, Vinetas Fareņukas, Ilzes Sarkanes, Jura Morkona ģimenes.

Dienas gaitā tirgus dalībnieki savas prasmes varēja izmēģināt radošajās darbnīcās, ko piedāvāja 132.Kalupes mazpulks (rožu veidošana no kļavu lapām) un 755. Špoģu mazpulks (grāmatu lappušu locīšanas māksla).

Bērniem bija iespēja spēlēt lielformāta spēles, rotaļāties piepūšamajās atrakcijās, piedzīvot  brīnumainās pārvērtības sejas apgleznošanas aktivitātē, ko organizēja jauniešu centra pārstāves Zane Ozola un Līga Vaidere.

Ciemiņus priecēja Kalupes apvienības amatiermākslas kolektīvi un Līvānu novada kapela “Augusti”.

Tāpat pasākumā notika rudens velšu izsole, piedāvājot sīpolus (Vija Kukle), kartupeļus (Leonards Draška), zeķes (Vija Grigorjeva), gaiļus (Ingrīda Kolosovska).

Konkursā ‘’Lielākais ābols” godalgoto vietu ieņēma Jura un Lailas Saušu ābols, bet superbalvu par izveidoto  “Ziedu ābolu” saņēma Kalupes pamatskolas pirmsskolas grupa (skolotājas Aija Raščevska un Iveta Guģe).

Pasākuma laikā bija pieejams fotostūrītis, lai iemūžinātu sevi ar retro velosipēdiem.

Kopīgi baudījām sātīgo rudens zupu!

Liels paldies Miķeļdienas pasākuma atbalstītājiem: Augšdaugavas novada pašvaldībai, Kalupes apvienības pārvaldei, z/s  “Lazdiņi”, z/s “Ziediņi”, z/s ‘’Druvas”, viesu mājai “Meijas nams”, Leonardam Draškam, Ingrīdai Kolosovskai.

Informāciju sagatavoja:

Kalupes apvienības pārvaldes kultūras darba vadītāja Inita Ivdra