Karjeras nedēļa Augšdaugavas novada izglītības iestādēs

Jau divpadsmito reizi visās Latvijas skolās norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad bija “Izglītība un karjera ikvienam”. Arī Augšdaugavas novada izglītības iestāžu skolēni no 7. līdz 11. oktobrim varēja uzzināt par dažādiem iespējamajiem izaicinājumiem, šķēršļiem, stereotipiem izglītībā un karjerā, kā arī saņemt dažādus padomus kā tos pārvarēt un kur meklēt atbalstu.

Jauniešiem bija iespēja diskutēt ar pedagoģi-karjeras konsultanti par dažādām tēmām – “Jaunietis izvēles priekšā”, “Pirmā darba pieredze”, “Izglītības iespējas ikvienam” un “Darba tiesības”. Jaunieši varēja izpētīt pašvaldības iestādes un uzņēmumus, kuros ir nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un atzīmēt tās interaktīvajā kartē. Skolēni tika aicināti izrādīt lielāku empātiju pret apkārtējiem, saskatīt citu vajadzības un iespēju robežās atbalstīt līdzcilvēkus – klasesbiedrus, vecākus, skolotājus, draugus u.c. Karjeras nedēļas ietvaros 10. oktobrī VIAA organizēja tiešsaistes diskusiju “Mācīšanās mūža garumā – vai nepieciešama un pieejama?”, kurā piedalīties varēja visi interesenti.

Vēlam, lai ikvienam mūsu novada jaunietim ir iespēja izglītoties, izveidot savu sapņu karjeru, saņemt atbalstu un padomus no apkārtējiem!

Augšdaugavas novada pašvaldības PKK Iveta Repkova

Mirnija ciemā jauna telpa jauniešiem