Kas jāzina Lielās talkas dalībniekiem
30.03.2022
AKTUĀLI
Viss, kas nepieciešams, lai piedalītos Lielajā Talkā, ir – vēlēšanās to darīt!
KAD UN CIKOS?
Lielā Talka norisināsies sestdien, 30. aprīlī, no plkst. 9:00 – 15:00 vienlaicīgi visā Latvijā!
KUR TALKOT?
Savu talkošanas vietu jautā tuvākajā pašvaldībā Lielās Talkas Koordinatoram vai noskaidro mājas lapā www.talkas.lv! Tur Tu vari ērti apskatīt visas oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē aktīvākās pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. Izvēlies tuvāko vai interesantāko talku un 30. aprīlī pievienojies tai! Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava Atbildīgā persona. Piefiksē viņa tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā vari sazināties!
KĀ TALKOT COVID-19 LAIKĀ?
SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;
DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;
ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.
KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?
Lielās Talkas atkritumu maisus talcinieki varēs saņemt bez maksas. Talkas laikā atkritumu vākšana notiek tikai izsniegtajos maisos! Papildus informācija par maisiem pieejama pie konkrētā novada koordinatora!
KUR ATSTĀT PIEPILDĪTOS MAISUS?
Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Savus piepildītos maisus atstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas Atbildīgo. Neskaidrību gadījumā zvani savas pašvaldības talkas koordinatoram.
KO IESĀKT AR AIZDOMĪGIEM ATKRITUMIEM UN MIRUŠIEM DZĪVNIEKIEM?
Ja talkojot ieraugi izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – neaiztiec tos! Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informē Talkas Atbildīgo! Bet, ja talkojot dabā vai pilsētas teritorijā uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet gan ziņo attiecīgajai pašvaldībai. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekos, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.
KĀ APĢĒRBTIES?
Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Iesakām vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs Tevi pasargās arī no ērču kodieniem!
KO ŅEMT LĪDZI?
Dodoties talkot, noteikti ņem līdzi darba cimdus, savus ģimenes locekļus, draugus, radus, darba kolēģus, kaimiņus un pats svarīgākais – darba prieku!
UZ TIKŠANOS 30. APRĪLĪ!
Ņem vērā, ka Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, labiekārtot māju pagalmus, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus… Dzīvosim skaisti! Lai prieks Tev pašam un pārējiem! Latvijai BŪT zaļai!
!!! Lielās talkas koordinators Augšdaugavas novadā: Valērijs Ašķeļaņecs, 25602114, e-pasts: valerijs.askelanecs@augsdaugavasnovads.lv.