“Laimes taure” sauc atgūt spēkus un baudīt klusumu
04.08.2022
AKTUĀLI
Ezers, pirtiņa un miers visapkārt – kas var būt labāks, lai atgūtu spēkus vai pavadītu romantisku nedēļas nogali? To visu un daudz ko citu var izbaudīt brīvdienu mājā “Laimes taure” Vaboles pagastā, kur viesus laipni uzņem Mureviču rosīgā ģimene. Svešiem skatieniem noslēptajā gleznainajā vietā klusumu pa retam iztraucē vien lokomotīves svilpe, kas izklausās nākam gluži kā no citas realitātes. Citādi te ir īsta miera osta, kurp daudzi tiecas atkal atgriezties.
Uzņēmēju gēns
Viesus sagaida saimnieku vecākā meita Anastasija, kura ģimenē ir galvenā mārketinga speciāliste. Jaunā sieviete uzņēmējas gēnu visdrīzāk mantojusi no saviem vecākiem - Boriss Murevičs saimnieko paipalu fermā “EKA PAIPALAS” Sventē, bet Olga vada šūšanas uzņēmumu “Lattex D” Randenē. “Jau kopš bērnības visur devos viņiem līdzi. Skatoties uz vecākiem, arī man iepatikās komunicēt ar cilvēkiem, iemācījos nebaidīties un būt es pati,” stāsta Anastasija, aicinot iemalkot kafiju ezera krastā, pie viena izbaudot skaisto ainavu ar gulbjiem, dzērvēm un bebru, kurš te nekautrējoties saimnieko. “Dažkārt te kā uz pasūtījumu atlaižas stārķi un staigā viesiem par prieku. Arī stirnas bieži atnāk.” Tieši pēc tādas vietas, kur rast pašiem mieru, pirms 12 gadiem lūkojusies Mureviču ģimene. Ilgi meklējuši, līdz uzgāja “Ezermaļu” mājas, ko toreizējie saimnieki posās pārdot, rūpīgi izvērtējot katru potenciālo pircēju. “Kad šeit pirmo reizi ieradāmies, bija sajūta, ka esam cieši saistīti ar šo vietu. Tagad reizi gadā iepriekšējie īpašnieki atbrauc ciemos ar mazbērniem, mums ir jaukas attiecības, klausāmies viņu stāstus par pagastu un šo vietu.”
Pamazām radās doma dalīties ar citiem šajā skaistumā, pie viena popularizējot arī Vaboles pagasta vēsturi. Izveidojās sadarbība ar Skrindu dzimtas muzeju, kur saimnieki smēlās stāstus par pagastu un grāfu Plāteru, kurš savulaik savā īpašumā ar tauri sasaucis no malu malām medniekus. “Sapratām, ka taure ir ļoti simboliska, jo saistīta ar grāfiem un pagasta vēsturi, bet reizē sauc ikvienu iegriezties arī pie mums un gūt laimes mirkļus, tā arī radās atpūtas vietas nosaukums,” saka Anastasija. Pati “Ezermaļu” māja esot ļoti sena. Anastasija lēš, ka daudzas mājas pagastā pirms gadiem simts būvējis viens un tas meistars, jo esot atpazīstams viņa rokraksts. Ģimene pacentusies to restaurēt atbilstoši tās senajam izskatam, vien nedaudz uzlabojot.
Pirms dažiem gadiem, piedaloties dažādos ERASMUS projektos, Anastasijai radusies doma te veidot pulcēšanās vietu dažādiem pasākumiem, taču pandēmija nedaudz piekoriģējusi sākotnējos plānus. “Sapratām, ka labāk veidot vietu, kur cilvēki var pavadīt laiku ļoti šaurā, intīmā lokā. Lai gan nākotnē ir doma vismaz pāris reizes gadā te rīkot ko plašāku, piemēram, muzikālus pasākumus ezera krastā.”
Ģimenes biznesā katram savs uzdevums
Anastasija ieguvusi bakalaura diplomu Latvijas Universitātē vadības zinātnēs un nupat iegūts maģistra grāds Daugavpils Universitātē starpkultūru attiecībās. Viņa atzīst, ka iegūtās zināšanas tagad lieti noderēs, iesaistoties kopīgā ģimenes biznesā, kur katram ir savs uzdevums un atbildība.
“Es nodarbojos ar mārketingu, uzņemu viesus un ar viņiem komunicēju. Tētis ir tehnisks un praktisks cilvēks, kā jau īsts vīrietis sniedz mums atbalstu. Mamma ir galvenā dizainere, jo viņai ir pieredze un spēja redzēt skaisto. Reizi nedēļā sanākam kopā uz ģimenes apspriedi. Esam iemācījušies uzticēties cits citam un arī pamatot savu viedokli. Arī septiņus gadus vecā māsiņa Marija labprāt iesaistās, palīdz apkalpot viesus,” stāsta Anastasija.
Lapene, ko sākotnēji būvējuši sev, rezultātā pārtapa par skaistu viesu namiņu, ko Anastasija sauc par instagrama mājiņu, jo tā atbilstot mūsdienu soctīklu ieturētajam populārajam stilam. Divstāvu mājiņā ir liela terase ar skatu ezeru, aprīkota ar virtuvi. Otrajā stāvā atrodas guļamtelpa. Viesi šeit var paši sev pagatavot maltīti, bet var izmantot saimnieku piedāvāto cienastu – brokastis un vakariņas.
Jaunums ir glempings un atsevišķi izbūvēta vasaras virtuve, dušas un tualetes telpas. Lai arī atpūta pie dabas, tomēr par viesu komfortu ir piedomāts.
Zem klajas debess atrodas kubuls ar džakuzi, no kura var raudzīties zvaigžņotās debesīs vai vērot skaisto ezera ainavu. Ciemiņi var izbaudīt melnās pirtiņas rituālus, kurp pēc vajadzības tiek pieaicināts profesionāls pirtnieks. “Arī pirtiņai ir ap simts gadiem, tiesa, iekšpusē to esam uzlabojuši. Lai arī pirtiņa diezgan ilgi jākurina, toties tajā ir tik viegli elpot,” sajūsmināta jaunā saimniece.
Viesi var vizināties ar laivu pa ezeru, makšķerēt zivis, grilēt. Ja negribas pašam gatavot, var izmantot saimnieku sarūpēto maltīti. Ģimenes īpašais piedāvājums ir dažādi pagatavotas paipalas. “Mēs arī demonstrējam, kā tās var pagatavot, jo pašiem ir desmit gadu pieredze šajā jomā. Divas ģimenes, kas pērn nobaudīja paipalas un melno pirtiņu, šogad atkal atbrauca ciemos.” Īpašu cienastu var pasūtīt arī dzimšanas dienas vai citām svinībām.
Atpūtas vietai ir sava mājaslapa laimestaures.lv, rezervēt atpūtu var dažādās interneta platformās vai zvanot pa tiešo, jo vairāk par visu Anastasija vērtē komunikāciju. “Galvenais ir redzēt viesu emocijas un prieku acīs pēc šeit pavadītā laika, tas arī ir galvenais stimuls strādāt,” saka jaunā saimniece.
Ar deju pa dzīvi
Jaunais ģimenes bizness Anastasijai ir pirmā lielā pieredze uzņēmējdarbībā, kur lieti noder arī augstskolā iegūtās zināšanas. Ikdienā Viņa strādā arī kā mārketinga speciāliste, veidojot uzņēmumu mājaslapas, stratēģijas un algoritmus. Taču pati sevi uzskata par radošu cilvēku. No mazotnes Anastasija aizraujas ar dejām un izveidojusi savu vēsturisko deju klubu “Souldance”. Tieši ar deju klubu sākusi piedalīties dažādos projektos, ieguvusi daudz jaunu draugu visās pasaules malās. Pēdējā ERASMUS projektā tapa atpūtas mājas “Laimes taure” logotips, ko izveidoja kopa ar ārvalstu studentiem.
“Dejas ir ne tikai mans vaļasprieks, bet dzīvesveids. Dejoju kopš sešu gadu vecuma, mācījos gan sporta balles dejas, gan modernās dejas. 2014. gadā mūsu jauniešu klubs ar vecāku palīdzību organizēja balli, dejas mācīja Rosita Titkova. Jau pēc gada atkal rīkojām balli un deju skolotāja teica, ka esmu pati gatava citiem mācīt dejas,” stāsta Anastasija. Tā arī radies pašai savs klubs, kur tiek apgūtas dažādu laikmetu dejas, kas ļauj katram sevi labāk iepazīt un pilnveidot. Klubs piedalās dažādos pasākumos, rīko meistarklases un balles. Idejas Anastasija smeļas gan internetā, gan no sadarbības partneriem. Ar nepacietību tiek gaidīts katrs mēģinājums, kas paiet jautrā un draudzīgā gaisotnē. Šovasar “Souldance” piedalījās festivālā “Tauru skaņas Vabolē”.
Anastasija atzīst, ka dejas sniedz lielu pieredzi, ļauj justies brīvai, izteikt savas emocijas ar ķermeņa palīdzību un atpūsties. Pat savu maģistra darbu Anastasija veltījusi dejai kā neverbālam komunicēšanas veidam. “Gan dejas, gan pats kolektīvs devis man daudz tuvu cilvēku un pieredzes. Man patīk gūt daudzveidīgu pieredzi, izmēģināt ko jaunu, pat riskantu, jo katrs risks ir jauna pieredze, ko var izvērtēt un tiekties uz labāku rezultātu. Pašlaik vēlos sabalansēt visas jomas, kurās darbojos.”
***
☞ Informāciju par atpūtas vietu var atrast mājaslapā www.laimestaure.lv.
Teksts: Inese Minova
Foto: Inese Minova, Oskars Kalniņš