Līksnieši ar pašvaldības atbalstu labiekārtoja dīķa krastu

Biedrībai “Mūsu Līksnai” sadarbojoties ar Līksnas apvienības pārvaldi, tika realizēts projekts - “Līksnas dīķa krasta līnijas labiekārtošana un niedru pļaušana”.

Projekta ietvaros tika nopļautas niedres Līksnas dīķī, lai uzlabotu tā ekoloģisko stāvokli un dīķi veidotu pieejamu arī iedzīvotāju aktīvai laika pavadīšanai. Nopļautās niedres tika savāktas un izveidotas divas permakultūras dobes dīķa tuvumā, kur drīzumā tiks veidoti apstādījumi sociālajiem dārziem, atlikušais niedru daudzums tika kompostēts lai būtu pieejams mēslojums Līksnas parkam. Biedrības “Mūsu Līksnai” aktīvie darba rūķi ar grābekļiem attīrīja krasta līniju no ūdens zālēm, tādejādi padarot ieiešanu dīķī patīkamāku.

Projekta ietvaros tika attīrīta krasta līnija no krūmiem kā arī uzbērta smilts  un uzlabota infrastruktūra. Uzstādīti soli, atpūtas krēsli un jauna ģērbtuve iedzīvotāju ērtībām, kā arī atjaunots pontona krāsojums.

Siltajā vasaras nogalē jau bija jūtams manāms iedzīvotāju pieplūdums, jo dīķa krasts kļuvis skaists un pieejams dažādu paaudžu un atpūtas baudītājiem. Dīķis kļuvis pieejams arī supotājiem, ko iedzīvotāji arī aktīvi izmanto. Realizējot projektu, tika organizētas vairākas talkas, kur iesaistījās ne tikai biedrības pārstāvji, bet arī Līksnas apvienības pārvaldes darbinieki un vietējie iedzīvotāji. Biedrība “Mūsu Līksnai” pateicas par produktīvu sadarbību Līksnas apvienības pārvaldes vadītājai Ingūnai Novickai, Sventes apvienības pārvaldes vadītājai Brigitai Vasiļevskai, Medumu pagasta puišiem Genādijam un Anatolijam, par niedru pļaušanu, Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājam Andrim Kevišam un Augšdaugavas novada pašvaldībai par finansējumu.

Jāpiebilst, ka biedrības projekta īstenošanai no Augšdaugavas novada pašvaldības budžeta līdzdalības fonda tika piešķirti 4889 eiro.

Teksts, foto: biedrība “Mūsu Līksnai”

Izlaidums Augšdaugavas novada Sporta skolā