LPI asociācijas sanāksmē risina sociālos jautājumus

Kārtējā Latvijas pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksmē 2024.gada 1.–2.augustā Gulbenes novada, Stāmerienes pagasta, atpūtas kompleksā “Sonāte” piedalījās ne tikai pašvaldību izpilddirektori, bet arī Sociālo dienestu vadītāji. Darba kārtībā bija ļoti būtiski sociālās jomas jautājumi.

Pirmā diena tika veltīta Gulbenes novada sociālo pakalpojumu apskatei un informācijai par sociālās palīdzības organizēšanu novada iedzīvotājiem. Apskatīti deinstitucionalizācijas projekta centri, specializētās darbnīcas, Sociālās aprūpes centrs “Jaungulbenes Alejas”, kā arī uzņēmējdarbības veidojumi.

Otrajā informatīvajā dienā sanāksmes dalībniekiem tika piedāvātas vairākas prezentācijas, kuras paradīja vērtīgu pieredzi, kļūdas un iedzīvotāju vēlmes sociālās jomas attīstībā. Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Elīna Celmiņa vēstīja par struktūrfondiem, finansējumu, sociālajām inovācijām, valsts politiku no ģimenēm izņemto bērnu turpmākās dzīves nodrošināšanu.

Noderīgu informāciju sniedza Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska, kura stāstīja par medicīnisko aprūpi mājās apstākļos un sadarbību ar sociālajiem dienestiem.

Savu redzējumu un pieredzi par aprūpes mājās pakalpojuma nodrošināšanu prezentēja arī biedrības: Latvijas Samariešu apvienības vadītājs Andris Bērziņš un Latvijas Sarkanā Krusta prezidente Līga Meņģelsone parādīja alternatīvu risinājumu pakalpojuma nodrošināšanā.

Pieredzē dalījās arī Valmieras un Cēsu novada Sociālo dienestu vadītāji. Sanāksmes laikā noskaidrotas daudzas atbildes jautājumiem par inovāciju ieviešanu un rasti problēmu risinājumi.

“Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” - pieteikšanās līdz 19.augustam