Medumos startēs Sēņošanas čempionāts!

15. septembrī notiks Pirmais Sēņošanas čempionāts Sēlijā, Medumu pagasta mežā ar mērķi popularizēt sēņošanu  un sniegt iespēju ģimenēm arvien vairāk laika pavadīt mežā, veicinot ģimeņu tradīciju uzturēšanu. Tiekamies plkst. 9.00 pie Medumu Tautas nama zābakos, ar groziem un labu noskaņojumu! Visi kopā, ar savu transportu, brauksim uz starta punktu. Kam nav transporta, būs iespēja apvienoties.

Uz vietas visu par sēnēm un meža labumiem pastāstīs bioloģe Jolanta Bāra, kopā ar viņu arī pagatavosim sēņu burgerus dabā. Šajā “sēņu dienā” čempionāta dalībniekus  sagaidīs arī citi patīkami pārsteigumi!

Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties čempionāta dalības veidu: pēc salasīto sēņu daudzuma (kilogramos, tiks vērtētas ēdamās sēnes bez tārpiem) vai pēc sastapto sugu daudzveidības (sugu skaits jānofotografē). Būs nepieciešams interneta pieslēgums un telefonā ielādētai aplikācijai iNaturalists. Čaklos sēņotājus ar dāvanām iepriecinās amatnieks Valdis Grebežs, Medumu rokdarbu pulciņš “Kaleidoskops” un Sēlijas salas. Gaidām ciemos, un  lai pilnā sparā rit sēņu raža šajā sezonā!

Čempionāta plāns:

9.00 Tikšanās pie Medumu Tautas nama (Alejas iela 2)

9.15 Nokļūšana līdz vietai mežā. Dalībnieku reģistrācija. Informācija par čempionātu.

10.00 Starts

11.30 Rezultātu novērtēšana. Burgeru gatavošanas meistarklase. Degustācija.

12.30 Apbalvošana

Projekts “Sēņu dzīves noslēpums” Nr. SKP2024/16 tiek īstenots ar Sēlijas kultūras programmas finansiālu atbalstu un tiek realizēts ar biedrību “Medumu Cerība”, sadarbībā ar Augšdaugavas novada Kultūras un Tūrisma pārvaldi

Informāciju sagatavoja:

Medumu pagasta Tautas nama

Kultūras darba vadītāja Anita Drozdova

E-pasts: tautas.nams@medumi.lv

Piesaki Augšdaugavas novada uzņēmumus nominācijai “Latvijas labākais tirgotājs 2024”