Biškopji dāvā medu novada sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļa ir sarūpējusi ļoti dāsnas un veselīgas dāvanas, kas nāk no dažādām novada dravām un mēros ceļu tālāk pie novada sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem. Šāda labdarības akcija sadarbībā ar novada Sociālo dienestu notiek jau ceturto gadu un tajā aktīvi iesaistās dravnieki no visa novada. Iepriekš bišu sarūpētās veltes tika pasniegtas novada audžuģimenēm un daudzbērnu ģimenēm, dāvātas pašvaldības sociālajiem darbiniekiem, pērn tika pasniegtas Nīcgales grupu dzīvokļu iemītniekiem.

Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova pauž gandarījumu par tik jauku sadarbību ar biškopības biedrības Daugavpils nodaļu. “Advente ir laiks, kad mēs visi kopā – gan biedrības un valsts iestādes, gan sociālais dienests -  izvērtējam darbu, kas gada laikā darīts, kas nav piepildījies, kur ir kļūdas, kas vēl ir jāizdara. Šoreiz mēs kārtējo reizi tradicionāli tiekamies ar biškopības biedrības Daugavpils nodaļas vadītāju Guntu, kas vienmēr atbrauc pie mums ar dāvanām. Mēs kopā lemjam, kam šīs dāvanas tiešām būs vērtīgas un iepriecinās Ziemassvētkos un Jaunajā gadā. Šoreiz esam lēmuši, ka tas būs sociālo pakalpojumu centrs “Avots”, kur dzīvo bērni bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, dienas centri, kur ir personas ar garīgās attīstības traucējumiem, grupu dzīvokļi un krīzes centrs. Tie ir cilvēki, kas nevar atļauties iegādāties pat mazu trauciņu ar medu, tāpēc tas būs ļoti liels prieks un gandarījums.”

Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļas vadītāja Gunta Some pastāstīja, ka šogad akcijā iesaistījušies 18 biškopji, kas saziedojuši 133 kg medus. Kopš pirmās šādas akcijas ziedotā medus apjomi ar katru gadu pieaug, biškopji labprāt dalās ar savās dravās ievākto medu un pat speciāli pietaupa medu šai akcijai, jo vairums medus tiek realizēts jau līdz gada beigām. “2020. gadā biškopji saziedoja nedaudz vairāk kā 60 kg medus, bet ar katru gadu apjomi pieaug. Šogad biškopji jau savlaicīgi pieteicās un pietaupīja medu, piegādāja, vēl pirms viņus biju uzrunājusi piedalīties akcijā. Ja ir pašam, ir ļoti laba sajūta dalīties ar citiem. Dots devējam atdodas,” saka Gunta Some. Šogad medus pienesums novada dravās bijis gana dāsns. Lai arī vasara bija karsta un sausa, tomēr bites labi pastrādājušas. Gunta atgādina, ka medus ir ļoti veselīgs produkts, ko paši biškopji lieto ikdienā imunitātes stiprināšanai: “Ēd katru dienu medus karoti vienu.” Tāpat medus lieliski noder pirts procedūrām, jo caur ādu organismā nonāk visas vērtīgās vielas, ko satur medus. Medus lieliski aizstāj cukuru pie tējas vai kafijas, ir gards našķis uz maizes. Uz katra medus trauka ir norādīts biškopja vārds un tālruņa numurs, tāpēc ir iespēja sazināties ar biškopi un pateikties individuāli, kā tas ik gadu arī notiek.

Anna Jegorova izsaka pateicību ikvienam biškopim un novēl, lai bites ar katru gadu sagādā vēl vairāk medus saviem biškopjiem. “Lai dabas apstākļi ir labvēlīgi un cilvēkiem ir maiga sirds, jo mēs dalāmies ar to, kas mums ir. Novēlam labu veselību visiem biteniekiem un viņu bitēm, arī tiem, kas garšos šo medu.”

Katru gadu akcijā aktīvi piedalās novada biškopis Broņus Gedžūns, kurš arī šogad ziedojis gandrīz 17 kg medus, ļoti dāsni šogad ir biškopji Aivars Zdanovskis, Paulis Skromanis, Igors Petjko, Guntars Melnis. Medu ziedojuši arī biškopji Oskars Joksts, Jānis Vaivods, Nikolajs Klopovs, Ilmārs Vucēns, Sergejs Ščedrovs, Nikolajs Aņišiņecs, Olga Zarāne, Valērijs Ašķeļaņecs, Maigurs Bružiks, Marija Merņaka, Anna Stivriņa, Viktors Petrovs un Gunta Some.

Augšdaugavas novada pašvaldība izsaka lielu pateicību ikvienam biškopim par dāsno un veselīgo dāvanu!

Teksts, foto: Inese Minova

Jaunākās grāmatas Augšdaugavas novada kopkatalogā