Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēnu tikšanās ar pašvaldības inspektoru

Izglītība

27. septembrī pie Naujenes pamatskolas 1. un 2. klases skolēniem viesojās Augšdaugavas novada Pašvaldības policijas vecākais inspektors Valdis ZUKULIS, lai runātu ar skolēniem par drošību. Viņš uzsvēra, cik svarīgi ir būt uzmanīgiem ikdienas gaitās, gan skolā, gan ārpus tās. Inspektors stāstīja par ceļu satiksmes noteikumiem, atgādinot bērniem, kā rīkoties, ja viņš ir nonācis nelaimē, pie kā vērsties un kur zvanīt, kāpēc vienmēr jāvalkā atstarojošas vestes vai citi atstarotāji, lai tumšajā laikā būtu pamanāmi autovadītājiem.

Nodarbības laikā tika pārrunāti drošības noteikumi, kas jāievēro, braucot ar velosipēdu, skrejriteni vai citu transportlīdzekli. Tā kā daudzi bērni uz skolu dodas ar sabiedrisko transportu, inspektors izskaidroja, kā pareizi uzvesties gan autobusā, gan ārpus tā, lai droši sasniegtu galamērķi. Īpaša uzmanība tika pievērsta personīgās drošības aspektiem – braucot ar velosipēdu, obligāti jāvalkā ķivere, bet diennakts tumšajā laikā jāizmanto atstarotāji.

Sarunā tika izcelta arī drošība mājās un internetā. Inspektors atgādināja, ka nedrīkst runāt ar svešiniekiem un ka internetā jābūt uzmanīgiem, lai neizpaustu personīgo informāciju svešām personām. V.Zukulis atgādināja par skolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu.

Nodarbības noslēgumā Pašvaldības policijas vecākais inspektors Valdis Zukulis katram skolēnam uzdāvināja atstarotāju, lai viņš vienmēr būtu pamanāms uz ceļa.

Paldies Augšdaugavas novada Pašvaldības policijas darbiniekiem par sadarbību, mācot bērniem par drošības nozīmīgumu un par sagatavotajiem pārsteigumiem!

Aiva Linde, Naujenes pamatsk. 1. klases audzinātāja

Svecīšu vakari novada kapsētās