AKTUĀLI

Katru gadu 8. septembrī katoļu baznīcā tiek svinēti Vissvētākās Jaunavas Marijas dzimšanas svētki. Nīcgales Dievmātes dzimšanas Romas katoļu baznīca šajā laikā svin arī baznīcas pastāvēšanas gadadienu, jo Nīcgales baznīca iesvētīta par godu Dievmātes dzimšanai. Šogad Nīcgales baznīcai aprit 161.gadskārta.

Svētku programma bija vienkārša un sirsnīga - pirms Sv.Mises ticīgie tika gaidīti kopīgi lūgties Rožukroni, pēcāk dziesmu Dievmātei un meditāciju pavadībā ieklausīties savā sirdī un sagaidīt galveno notikumu - svētku dienas Svēto Misi. Svētku dievkalpojums tika svinīgi iesākts ar kopīgi dziedātu himnu "Dievs, mēs Tevi slavējam".

Dievkalpojumam noslēdzoties, draudzes locekļus un visus pārējos viesus ārā, pie draudzes mājas, gaidīja draudzes aktīvistu izveidots futbola laukums. Jau iepriekš draudzes bērni tika aicināti gatavoties un piedalīties draudzes svētku aktīvajā daļā - futbola mačā - kopā ar tēviem, jo 8. septembrī tiek svinēta arī Tēvu diena.

Aktīvākie futbola komandas dalībnieki jau iepriekš palīdzēja sarūpēt inventāru mačam un arī aicināja draugus spēlēt vienā komandā. Tika izveidota pieaugušo komanda (tēvi, vectēvi, dažas mammas) un bērnu komanda. Futbola spēle ilga divus puslaikus - pirmajā puslaikā gūto vārtu pārsvaru guva pieaugušo komanda kapteiņa prāvesta Jāņa Kolna vadībā, savukārt otrajā puslaikā rezultātu izlīdzināja draudzes bērnu komanda kapteiņa Nika Škapara vadībā.

Spēles gaitu atbalstīja visi draudzes locekļi - saucieni, svilpieni, atjautīgi un koši komentāri, jaudīgs un pacilājošs atbalsts visos līdzjutējos bija pārliecinoši un sirdssilti manāms. Kad tika gūti vārti, tad atbalsta komanda iesaucās “Super, mūsējie uzvar!”, pēcāk kāds cits blakusstāvošais līdzjutējs vaicāja: “Bet kuri ir “mūsējie”?”, kam sekoja atbilde: “Nu, protams, ka visi!”.

Starp spēles puslaikiem atbalstītāji tika aicināti piedalīties rotaļā par maizes cepšanu. Patiesi smiekli bija garantēti! Pēc otrā spēles puslaika bija zināms rezultāts - 4:4! Uzvarēja draudzība! Pēcāk visi draudzes locekļi un viesi tika aicināti nobaudīt sarūpēto cienastu - svētku kliņģerus, svaigi spiestu ābolu sulu un citus gardumus.

Paldies par spēles organizēšanu draudzes aktīvistiem, visiem futbola spēles dalībniekiem, vecākiem un atbalstītājiem - par piedalīšanos un atbalstu, prāvestam Jānim Kolnam - par kopīgu svētku organizēšanu, Jekaterinai Sokolovai - par inventāra nodrošināšanu un draudzes locekļiem - par cienasta sarūpēšanu!

Informāciju sagatavoja: Evelīna Ašķeļaņeca, draudzes ērģelniece