Noteikts ienākumu slieksnis, maznodrošinātās mājsaimniecības statusa saņemšanai

Ir apstiprināti Augšdaugavas novada pašvaldības saistošie noteikumi “Par maznodrošinātās mājsaimniecības statusa noteikšanu Augšdaugavas novada pašvaldībā”, kas nosaka mājsaimniecības vai atsevišķas personas mājsaimniecībā ienākumu slieksni, kuru nepārsniedzot, mājsaimniecība vai atsevišķa persona mājsaimniecībā tiek atzīta par maznodrošinātu.

Mājsaimniecība vai atsevišķa persona mājsaimniecībā atzīstama par maznodrošinātu, ja tās vidējie ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 327,00 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 229,00 euro pārējām personām mājsaimniecībā.

Piešķiršanas kārtību nosaka un mājsaimniecības vai atsevišķas personas mājsaimniecībā ienākumu un materiālā stāvokļa atbilstību maznodrošinātās statusam novērtē Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktajā kārtībā.

Sociālā dienesta lēmumu par mājsaimniecības vai atsevišķas personas atbilstību maznodrošinātās statusam vai par atteikumu piešķirt maznodrošinātās statusu mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas var apstrīdēt Augšdaugavas novada pašvaldības domē.

Ar šo noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudē Daugavpils novada domes  un Ilūkstes novada domes saistošie noteikumi par maznodrošinātas  mājsaimniecības ienākumu slieksni minētajās pašvaldībās.

Iedzīvotājus aicina pārbaudīt vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu