Notiks apmācības “DigiSAFE” jauniešiem

AKTUĀLI

Mūsdienās būtiski ir būt kompetentam lietojot digitālos medijus, jo tie ir kļuvuši par galveno informācijas avotu un komunikācijas līdzekli. Digitālajos medijos bieži vien tiek izplatīta viltus informācija, meli un dezinformācija. Būt spējīgam pārbaudīt informācijas avotu ticamību un precizitāti ir svarīgi, to izvērtēt, lai izvairītos no pieņēmumiem un nepamatotiem secinājumiem. Lai stiprinātu Līksnas un Vaboles pagastu jauniešu kompetences digitālajā vidē tiks organizētās apmācības  “DigiSAFE” jauniešiem vecumā no 13 – 18 gadiem, kuras galvenais mērķis ir triju dienu garumā veidot izpratni par informācijas daudzveidību dažādos digitālajos avotos, attīstīt kritisko domāšanu un uzlabot lietošanas prasmes digitālajā vidē. Iepazīstināt ar datu privātuma tiesībām un digitālo drošību, lai gūtu iemaņas par to kā nepieļaut personas datu izmantošanu bez piekrišanas vai citas tiešsaistes drošības problēmas. Uzsvērsim un sekmēsim jauniešu ētisku sociālo tīklu lietošanu, kas mazinās mobingu gan skolas vidē, gan ārpus tās.

Apmācības "digiSAFE" norisināsies no 20.augusta līdz 22.augustam.

Pirmajā apmācību dienā Līksnas Muižās parka estrādē pilsoniskās sabiedrības organizācija “New East” iepazīstinās jauniešus kā kritiski novērtēt mediju saturu, cīnīties pret propagandu un dezinformāciju. Jaunieši iegūs pamatprasmes, lai ar pārliecību orientētos mūsdienu sarežģītajā mediju vidē. Dienas otrajā pusē žurnāliste Anna Luīze Ruskule, kas šobrīd strādā Daugavpils ziņu portāla “CHAYKA” latviešu versija, iepazīstinās un pastāstīs jauniešiem par mediju telpu un to, kā tas skar ikvienu, kāpēc ir svarīgi tajā orientēties un nepazust informatīvajā pasaulē.

Otrajā apmācību dienā Vaboles jauniešu attīstības centra telpās Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra "Kvartāls" vadītāja Marija Driksna diskutēs par mākslīgā intelekta potenciālajiem ieguvumiem un riskiem. Diskusijas laikā Marija izskaidros, kas ir mākslīgais intelekts un kā tas darbojas, kāda ir ietekme uz apkārtējo vidi un iespējamiem riskiem, kā datu privātums. Sniegs padomus, kā kritiski izvērtēt mākslīgā intelekta ģenerēto informāciju.

Apmācību noslēgumā jaunieši sniegs refleksiju par iepriekšējo dienu iegūto informāciju par drošību interneta vidē, dezinformāciju un mākslīgā intelekta ietekmi, iesaistoties kopīgā diskusijā. Pēc apkoptās informācijas jaunieši ģenerēs idejas par video saturu un formātu. Izstrādās detalizētu scenāriju, kas ietvers tekstu un vizuālos elementus.

Kopā mēs varam veidot drošu un atbildīgu digitālo vidi jauniešiem!

Pieteikumu anketas tiek pieņemtas līdz 18.augustam (ieskaitot).  https://ej.uz/digi_SAFE

Bērnus aicina uz atvērto peldēšanas nodarbību