Novada seniori pulcējās uz balli Dubnā

Pašvaldība

Oktobris ir senioru mēnesis, kura laikā tiek rīkoti tieši viņiem veltīti pasākumi. 16. oktobrī Dubnas Kultūras namā notika Augšdaugavas novada senioru balle, ar kuru aizsākta jauna tradīcija – ik gadu senioriem pulcēties kādā citā pagastā, tādejādi vairāk iepazīstot savu novadu.

Sveicot seniorus viņu svētkos, Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins uzsvēra, ka Dubnas Kultūras nams apmeklētājus tik kuplā skaitā neesot redzējis kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, kad Dubnā darbojās paju sabiedrība un bieži notika balles. “Man ir prieks šeit atrasties kopa ar jums. Gribu jums novēlēt, lai jums būtu prieks par katru nodzīvoto brīdi un dienu, prieks par kaimiņiem, bērniem un mazbērniem.”

Seniorus uzrunāja Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova. “Sociālais dienests ir tas veidojums, kas atbild par cilvēku no dzimšanas līdz debesīm. Varam ar lepnumu pateikt, ka šajā smagajā gadā, kad veidojās budžets, Augšdaugavas novads vienīgais Latgales reģionā atstāja visus pabalstus.” A. Jegorova uzsvēra, ka senioriem novadā tiek veltīta īpaša uzmanība. Viņa aicināja ikvienu vērsties pie pagasta sociālā darbinieka, ja rodas grūtības pašam vai kaimiņam. Viņa pateicās pagastu apvienību vadītajiem, kas palīdzēja sarūpēt transportu un ikdienā risina daudzus senioru jautājumus. Tāpat viņa pateicās biedrības “Čaklās skudriņas” valdei, kas organizēja senioru svētkus.

Seniorus šajā dienā sveica Višķu pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Proms, Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne, kura pateicās senioriem par viņu aktīvu dalību sabiedriskajā un kultūras dzīvē. I. Mukāne īpašu paldies teica biedrības “Čaklās skudriņas” vadītājai Vijai Legušai un Ilūkstes pensionāru apvienības vadītājai Lorijai Kaminskai par teicamu sadarbību.

Seniorus viņu svētkos sveica Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aivars Rasčevskis un vietnieks Maigurs Krievāns, kuri senioriem vēlēja stipru veselību. “Jūs esat mūsu zelta fonds, paldies, ka esat,” teica A. Rasčevskis.

Jānis Proms, biedrība “Čaklās skudriņas” un daudzi klātesošie sveica Sociālā dienesta vadītāju Annu Jegorovu viņas skaistajā dzīves jubilejā.

Par jauku atmosfēru un mūziku pasākumā parūpējās grupa "Foršs laiks" un solists Sandis Ulpe.

Teksts, foto: Inese Minova

Ziemeļvalstu delegācija tikās ar Augšdaugavas novada vadību