Par ugunsdrošību

Pašvaldība

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina, ka gandrīz katrs ceturtais ugunsgrēks izceļas dzīvojamās mājās. Arī lielākā daļa no ugunsgrēkos bojāgājušo un cietušo cilvēku skaita ir saistīta ar ugunsnelaimēm mājokļos. Daļu no traģēdijām varēja novērts, ja vien mājokļos būtu izvietoti dūmu detektori, kas ar skaņas signālu vēstītu par telpās radušos sadūmojumu un ļautu iemītniekiem savlaicīgi izkļūt no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Vairāk nekā 60% ugunsgrēku iespējamais iemesls ir bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni, kas ietver neuzmanīgu smēķēšanu telpās vai ēdiena gatavošanu, kā arī citus ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus, izmantojot atklātu uguni. Tas liecina par to, ka vislielāko ugunsnelaimju postu rada cilvēku neuzmanība, bezatbildīga rīcība un arī nezināšana, kā pasargāt sevi.

Sadzīves problēmas nereti patērē visu sabiedrības uzmanību, un drošības jautājumi tiek atlikti uz nenoteiktu laiku. Tomēr atliktas rūpes par ugunsdrošību noved pie traģiskiem cilvēku dzīvību un materiālo vērtību zaudējumiem.

2020.gada 1.janvārī stāsies spēkā Ugunsdrošības prasība, kas nosaka, ka visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājām jābūt nodrošinātām arī ar ugunsdzēsības aparātu.

Špoģu MMS vokāli instrumentālais ansamblis atgriezās no konkursa „No baroka līdz rokam” fināla