Paredzēts īstenot vairākus nozīmīgus projektus

Augšdaugavas novada pašvaldības 2022. gada budžetā šogad ir ieplānoti līdzekļi, lai nodrošinātu 1.prioritātes nozīmīgu augstas gatavības projektu sagatavošanu.

Ilūkstes pilsētas administrācijas Plānošanas nodaļas vadītājas p.i. Iveta Megne pastāstīja, ka dažādi projekti iecerēti un jau uzsākti arī Ilūkstes pusē.

Jauna sporta infrastruktūra

Ilūkstē Stadiona ielā 3 ir uzsākta mākslīga seguma futbola laukuma izbūve. Pašlaik ir izstrādāta būvniecības ieceres dokumentācija un uzsākti būvdarbi, kas pagaidām ir pārtraukti uz ziemas periodu. Iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem, būvniecība turpināsies un rezultātā tiks uzbūvēts apgaismots 64 x 43 m futbola laukums ar mākslīgo segumu Augšdaugavas novada sporta skolas futbola treniņiem un sacensībām.

Savukārt Bebrenē iecerēts veidot 3x3 basketbola laukumu, ko varēs izmantot Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola, kā arī vasaras nometņu organizēšanai.

Būvēs jaunu VUGD depo

Šogad Ilūkstē tiks uzsākta jauna Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo ēkas ar papildu ēkām policijai būvniecība. Šo projektu īstenos Nodrošinājuma valsts aģentūra. Šāds lēmums pieņemts, jo esošā Ilūkstes ugunsdzēsēju depo ēkas Raiņa ielā 21 neatbilst ugunsdzēsības depo minimālajām prasībām un tajā nav iespējams ievietot jauno ugunsdzēsības tehniku. Būvniecības ieceres īstenošanai pašvaldība ir atvēlējusi zemes gabalu Zemnieku ielā 42 Ilūkstē. Savukārt aizvadītajā pašvaldības domes sēdē pieņemts lēmums par esošās depo ēkas izslēgšanu no pašvaldības nozīmes kultūrvēsturisko objektu saraksta.

Plāno siltināt Bebrenes bērnudārzu

Izvērtēšanai iesniegts projekts par Bebrenes pirmsskolas izglītības iestādes energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem. Projektā paredzēts nosiltināt ēku, atjaunot siltumapgādes sistēmu, izbūvēt ventilācijas sistēmu un veikt gaismas ķermeņu nomaiņu. Vai šī iecere tiks īstenota, būs zināms pavasarī.

Ieceres ēku energoefektivitātes paaugstināšanai

Gatavojoties ārējo līdzekļu apguvei nākošajā finanšu plānošanas periodā un atbilstoši Augšdaugavas novada un Daugavpils valstspilsētas attīstības programmai, tiek gatavota projektu pieteikumu pamatojošā dokumentācija vairākām projektu iecerēm.

Viena no tām ir Veselības un sociālās aprūpes centra "Subate" ēkas energoefektivitātes paaugstināšana. Veselības un sociālās aprūpes centra "Subate" ēkai iepriekš nekad nav veikti remonti, ēka ir diezgan nolaista, sliktā stāvoklī ir jumts, tāpēc siltināšana ir ļoti nepieciešama.

Plānota arī Veselības centra "Ilūkste" jaunā korpusa ēkas energoefektivitātes paaugstināšana, tostarp ēkas konstrukciju remonts.

Iecerēts arī veikt Bebrenes pagasta pārvaldes administratīvās ēkas siltināšanu un nojaukt daļu ēkas. Kopš ēkas būvniecības laikiem stāv nepabeigta kinozāle, kuru tās slikta stāvokļa dēļ vairs nav jēgas atjaunot, tāpēc pieņemts lēmums to demontēt. Taču viena no iecerēm ir to pārbūvēt par estrādi, jo demontāžas process šai ēkas daļai ir ļoti sarežģīts. Tas atrisinātu arī jautājumu par kultūras pasākumu rīkošanas vietu.

Plāno uzlabot vides pieejamību

Vairākas projektu ieceres vērstas uz valsts un pašvaldības ēku vides pieejamības nodrošināšanu. Labklājības ministrija ir izvēlējusies trīs ēkas Augšdaugavas novadā, kurām pēc iepriekš veikta pašnovērtējuma jāveido vides pieejamība. Tās ir pagasta pārvaldes ēkas Eglainē, Subatē un Ilūkstē. Pašlaik tiek izstrādāta projekta dokumentācija. Šajā projektā plānots izveidot stāvlaukumus, uzbrauktuves, pacēlājus, izveidot platākas durvju ailes, pielāgot sanitāros mezglus un ieviest arī daudzus citus risinājumus cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Sociālā māja Subatē

Viena no projekta iecerēm ir sociālo vai pašvaldības īres mājokļu veidošana Subatē, ņemot vērā dažādu vecuma grupu un sociālo grupu mājokļu vajadzības. Šiem mērķiem tiks pabeigta kāda iepriekš iesākta ēka 1.maija ielā 4, kas atrodas diezgan labā stāvoklī. Ņemot vērā to, ka sociālie mājokļi ir ļoti nepieciešami un Subate ir pievilcīga vieta, pieņemts lēmums pabeigt šīs ēkas būvniecību un pielāgot to sociālo vai īres dzīvokļu izveidei.

Paplašinās pansijas iespējas

Tā kā ir ļoti pieprasīti pansijas "Mūsmājas "Dižkoks"” pakalpojumi, ir iecere veidot vēl vienu Veselības centra “Ilūkste” filiāli bijušajā Raudas skolā. Plānots arī nojaukt bijušo avārijas stāvoklī esošo sporta zāli blakus pansijai Dvietē.

Tiek uzlabota ielu infrastruktūra

Šogad tiks sakārtoti arī vairāki ielu posmi Ilūkstē. Decembrī domes sēdē pieņemts lēmums atjaunot Priežu ielas posma 0,86 km segumu Ilūkstē. Tuvākajā laikā tiks uzsākta dokumentācijas izstrāde, bet pavasarī tiks veikti būvdarbi – ieklāts jauns asfalta segums un pagarināts ielas apgaismojums līdz autobusu pieturai.

Piecās ielās Ilūkstē – Avotu, Dīķu, Brīvības, Ozolu, Patversmes - tiks nomainīts apgaismojums, izveidojot jaunus stabus un nomainot gaismekļus uz daudz energoefektīvākiem.

Veiks arheoloģisko izrakumu izpēti

Plānots veikt Ilūkstes Jezuītu Romas katoļu baznīcas arheoloģisko izrakumu izpēti, piesaistot profesionālus arheologus. Pašlaik tiek veikta tirgus izpēte un plānots pieteikties finansējumam Nacionālās kultūras pārvaldes konkursā, lai varētu veikt izpēti un saprast tālākās darbības. Pašlaik izveidota darba grupa, kas strādā pie jezuītu klostera ēkas turpmākās izmantošanas koncepcijas.

Jāpiebilst, ka Ilūkstes klostera komplekss ar Jezuītu baznīcas fragmentiem kā prioritāri attīstāma teritorija ir iezīmēts arī Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā.

Pēc Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes ierosinājuma Ilūkstes jezuītu klostera komplekss un baznīcas fragmenti iekļauti Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

4. februāris-Pasaules Pretvēža diena