Pašvaldības policija iepazīstina bērnus ar drošības noteikumiem

Kopš šī gada marta Augšdaugavas novadā darbojas Pašvaldības policija. Kā saka Pašvaldības policijas inspektors Ilmārs Deiko, novadā darba netrūkst – gan jāatrisina dažādas problēmas, ar ko saskaras iedzīvotāji, gan jāizglīto sabiedrība, gan jāveic citi dažādi uzdevumi. Vienu no šiem uzdevumiem, ko Augšdaugavas novada Pašvaldības policija ir sākusi veikt līdz ar jauno mācību gadu – apmeklē novada skolas un iepazīstina bērnus ar drošības noteikumiem un citām svarīgām lietām.

17. septembrī Pašvaldības policijas inspektors Ilmārs Deiko viesojās Sventes vidusskolā, pasniedzot drošības mācību stundu pirmajai klasei. Šādu mācību stundu mērķis ir iepazīstināt bērnus ar sākotnējiem drošības pasākumiem uz ielas, sabiedrībā, bērni bieži vien pārvietojas ar skrejriteņiem un velosipēdiem, tāpēc arī jāskaidro, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. I.Deiko stāsta: “Jo bērns ir vecāks, vairāk spēj koncentrēties, jo vairāk ieklausās tajā, kas tiek stāstīts un uzdod dažādus jautājumus, iesaistās sarunā. Mazākajiem bērniem stāstām pašus pamatus, lai pamazām sāk rasties izpratne par šīm lietām.

Inspektors mācību stundā pirmklasniekus iepazīstināja ar ceļu satiksmes noteikumiem, kā rīkoties, ja bērns ir nonācis nelaimē, pie kā vērsties vai kur zvanīt. Tāpat tika izrunāti drošības noteikumi, kas jāievēro, braucot ar velosipēdu, skrejriteni vai citu transportlīdzekli. Tā kā daudzi bērni ceļu uz skolu mēro ar sabiedrisko transportu, inspektors bērniem izstāstīja, kā labāk uzvesties autobusā un ārpus tā, lai droši nonāktu līdz savam galamērķim. Mācību stundā tika uzsvērta arī personīgās drošības ievērošana – braucot ar velosipēdu ir obligāti jālieto ķivere un dienas tumšajā laikā jāizmanto atstarotājs.

Augšdaugavas novada Pašvaldības policija plāno apmeklēt visas novada skolas, pasniedzot drošības mācību stundu pirmklasniekiem.

Teksts, foto: Māra Multiņa

Miķeļdienas veiksme Locikos