Pašvaldības policijai lielākoties jācīnās ar atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem
17.09.2024
AKTUĀLI
Kopš šā gada marta Augšdaugavas novadā izveidota un strādā pašvaldības policija. Vasarā darbā pieņemti divi darbinieki, notika viņu apmācības. Pašlaik norit aktīvs darbs ar iedzīvotājiem, informatīvas kampaņas ietvaros policijas inspektori dodas uz novada skolām, kur tiekas ar pirmo klašu skolēniem un pedagogiem, runā par drošību skolā, uz ielām un mājās, bērni saņem atstarotājus, lai būtu redzami diennakts tumšajā laikā. Skolu vadība vērsusies pie policijas ar lūgumu novadīt informatīvas stundas arī vecākām klasēm, ir veiktas pārrunas ar 7. un 8. klasēm par bērnu pienākumiem skolā un sabiedrībā.
Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe pastāstīja, ka plānots palielināt pašvaldības policijas štatus līdz 10 cilvēkiem. Jau oktobrī tiks pieņemti darbā vēl trīs darbinieki, bet nākamgad līdz vasarai plānots pieņemt darbā vēl četrus. P. Dzalbe uzsver, ka policijai tiek piesaistīti ne tikai speciālisti no malas, bet arī no pašu resursiem.
Pašvaldības policijas uzturēšanai finansējums tiek meklēts no pašvaldības budžeta, jo no valsts nekāds atbalsts nav paredzēts. “Valsts mums ir uzlikusi papildus pienākumu, bet bez papildus finansējuma, finansējumu mēs meklējam tikai savos iekšējos resursos,” teica izpilddirektors. Pašvaldība bija spiesta ņemt aizņēmumu Valsts kasē policijas transporta iegādei. Pašlaik iepirkums jau beidzies, noslēgts līgums ar SIA Mūsa Motors Rīga. Drīzumā plānota vieglā pasažieru mikroautobusa piegāde (49324,45 EUR bez PVN) un vieglās pasažieru automašīnas piegāde (28082,64 EUR bez PVN).
Policijas priekšniece Jūlija Maizīte atzīst, ka pašlaik policijā tiek saņemti iesniegumi par sabiedriskā miera traucēšanu, par dzīvnieku labturības un uzturēšanas noteikumu pārkāpumiem, bet lielākoties saņemtas sūdzības par atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem. “Acīmredzot, atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumi pašlaik ir vislielākā problēma, kas pašvaldības policijai jārisina, tieši par atkritumu izmešanu neparedzētās vietās,” teica J. Maizīte. Viņa atzīst, ka apkarot šo problēmu ir grūti bez sabiedrības līdzdalības. “Ir labi, ja iedzīvotāji ziņo par atkritumu izmešanu neparedzētās vietās, piefiksē, piezvana, tikai tādā gadījumā mēs varam darboties un notvert pārkāpēju. Piemēram, ļoti aktīvi sāka darboties dārzkopības kooperatīvi, viņi pie saviem konteineriem uzlika videonovērošanas kameras.”
Augšdaugavas novada pašvaldība ir uzrunājusi SIA AADSO aktīvi iesaistīties informatīvā kampaņā, doties uz novada izglītības iestādēm, vasarnīcu kooperatīviem, tikties ar pašvaldības darbiniekiem un stāstīt par atkritumu šķirošanu un apsaimniekošanu, kā arī lūdza nodrošināt likumā paredzēto dalīto atkritumu savākšanu arī no attālākiem novada punktiem, kā Subate, Bebrene, Ambeļi, Kalupe, Nīcgale u.c.
Teksts foto: Inese Minova