Ražīgs un muzikāliem piedzīvojumiem piepildīts aprīlis Špoģu MMS audzēkņiem

Ražīgs un muzikāliem piedzīvojumiem piepildīts aprīlis izdevās Špoģu Mūzikas un mākslas skolas mācību programmas „Akordeona spēle” audzēkņiem un skolotājiem.

15. aprīlī tika paziņoti XIX starptautiskā akordeonistu - solistu konkursa „Naujene – 2022" rezultāti. Konkursā, kurš šogad norisinājās attālināti, mūsu skolu pārstāvēja pieci jauni akordeonisti. Pēc žūrijas komisijas lēmuma audzēkņu sniegumi tika novērtēti sekojoši: Diploms par iegūto 1. vietu tika piešķirts Rolandam Kļavinskim (skolotāja Vija Petrova), Diploms par iegūto 2. vietu – Eināram Juhņevičam (skolotāja Svetlana Vasiļjeva), savukārt ar Diplomiem par iegūto 3. vietu savā klašu grupā tika apbalvoti Antons Gatiņš (skolotāja Vija Petrova), Rinalds Simanovičs (skolotāja Svetlana Vasiļjeva) un Dmitrijs Karpečkovs (skolotāja Anna Grebeža).

27. aprīlī Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalījās Latgales reģiona akordeonistu semināra „Gribu būt mūziķis” noslēguma pasākumā Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā.

Šis bija fināls vērienīgajam pasākumu ciklam, kura galvenais vadmotīvs bija jauno akordeonistu, mūzikas skolu audzēkņu, un topošo profesionālo mūziķu, vidusskolas audzēkņu un mūzikas akadēmijas studentu, sadarbības veicināšana. Pasākumu cikla ietvaros Latgales mūzikas skolas akordeona spēles pedagogiem bija iespēja apmeklēt profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursus, gūt jaunas zināšanas un dalīties pieredzē izbraukuma meistarklasēs Latgales reģiona mūzikas skolās, savukārt audzēkņiem tika piedāvātas dažādas interesantas aktivitātes: viktorīna „Nospēlē, ja proti” un komandu spēles sadarbībā ar SBDMV audzēkņiem.

Jaunajiem akordeonistiem tika dota iespēja parādīt savu meistarību akordeona spēles tehnisko un skaņas pārvaldīšanas iemaņu demonstrēšanas konkursā „Akordeona spēles meistarības uzliesmojošās zvaigznes”, sagatavojot priekšnesumus dažādās nominācijās - „Mērķtiecīgais strēlnieks”, „Veiklais perfekcionists”, „Nepārtrauktās darbības mākslinieks”, „Skaņu enerģijas pārvaldnieks”, „Reaktīvais sprinteris”, „Pārsteiguma efekta meistars”.

Fināla pasākums tika atklāts ar Latgales reģiona mūzikas skolu akordeonistu apvienotā orķestra priekšnesumu. Jāatzīst, ka kopš ar pandēmiju saistīto ierobežojumu atcelšanas šis bija pirmais klātienes pasākums, kas apvienoja tik kuplu jauno akordeonistu skaitu. Bērni guva patiesu gandarījumu par kopā būšanu uz lielās Mūzikas vidusskolas skatuves.

Noslēguma koncertā Špoģu Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja 6. akordeona spēles klases audzēknis Dmitrijs Karpečkovs (skolotāja Anna Grebeža) un akordeonistu kvartets (skolotāja Svetlana Vasiļjeva). Pasākuma laikā tika apbalvoti konkursa „Akordeona spēles meistarības uzliesmojošās zvaigznes” uzvarētāji – starp tiem tika godināts arī mūsu skolas audzēknis, Dmitrijs Karpečkovs. Viņš tika atzīts par labāko nominācijā „Mērķtiecīgais strēlnieks”, kā arī ieguva Mūzikas vidusskolas audzēkņu simpātijas balvu.

Pateicamies skolotājām un audzēkņiem par gatavošanos un dalību pasākumos!

Ar programmu „Latvijas skolas soma” iepazīstam Valmieras drāmas teātra aktierus