Sēlijas salas Daugavpilī vienosies par sadarbības iespējām ar Latgali

Pagastu un pilsētu ziņas

26. septembrī Daugavpilī norisināsies Sēlijas – Latgales kontaktbirža, kurā kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” tiksies ar valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjiem, kā arī biedrībām. Tikšanās laikā tiks pārrunātas sadarbības iespējas gan tūrisma un kultūras jomā, gan nevalstisko organizāciju darbā.

2021. gada 1. jūlijā stājies spēkā Latviešu vēsturisko zemju likums, kurā noteikta pilsētu un pagastu piederība katrai vēsturiskajai zemei. Sēlija stiepjas Daugavas kreisajā krastā, iekļaujot nelielu daļu Krāslavas pilsētas un novada, Daugavpils pilsētas Grīvas daļu un vairāk nekā pusi Augšdaugavas novada teritorijas.

Reģionālā identitāte šajā Sēlijas daļā sāk tikai veidoties, bet institūciju uzmanība līdz šim vairāk tika vērsta Latgales virzienā. Lai veicinātu abpusēju sadarbību un izmantotu tuvumā esošās Daugavpils kā reģionālas nozīmes centra priekšrocības, Sēlijas – Latgales kontaktbiržā abu vēsturisko zemju pārstāvji vienosies par tālākajām sadarbības iespējām.

Tikšanās pirmajā daļā piedalīsies Latgales plānošanas reģiona administrācijas un Augšdaugavas novada pašvaldības pārstāvji, ar kuriem paredzēts izstrādāt nodoma protokolu tālākajai sadarbībai. Diskusijā par pilsoniskās sabiedrības un kopienu tūrisma izaicinājumiem tiks meklētas atbildes, kā iesaistīt vietējos Sēlijas austrumu iedzīvotājus kopīgā informatīvajā un kultūras telpā.

Otrajā daļā ar savu darbību iepazīstinās aktīvākās Daugavpils biedrības un Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa izstrādes grupa. Lai arī šogad notikušajā konkursā uzvarēja Liepāja, darbs pie plašākas Daugavpils kultūras koncepcijas un radošām iniciatīvām turpinās, kas būs vērtīga pieredze arī Sēlijai.

Kontaktbiržā plānotais nodomu protokols ir pirmā šāda veida iniciatīva starp Sēlijas kopienām un  Latgales un Daugavpils institūcijām. Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” cer, ka tas būs iesākums plašākam sadarbības memorandam ar tuvākajiem kaimiņiem, kas pavērs jaunas iespējas Sēlijas vēsturiskās zemes attīstībā.

Tikšanās tiek rīkota projekta “Sēlijas salas – informācijas un sabiedroto tīkls” ietvaros, ko atbalstījis Sabiedrības integrācijas fonds. Projekts norisinās Sēlijas vēsturiskās zemes robežās līdz 2022. gada 30. oktobrim.

PUBLICITĀTES ATTĒLI

Informāciju sagatavoja:                   Jānis Dzimtais
                                                         kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas”
                                                         sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālists