Vaboles gaidas piedalās nometnē “TURPINĀJUMS”

Vaboles 45.gaidu vienības gaidas no 22.jūlija līdz 27.jūlijam piedalījās Siguldas 83.skautu un gaidu vienības rīkotajā simtgades nometnē “TURPINĀJUMS”, Mārkulīčos, Cēsu novadā.

Nometne “TURPINĀJUMS” iezīmēja Siguldas skautu un gaidu vienības pastāvēšanas 100 gadus. Tās nav beigas. Mēs katrs esam turpinājums. Un turpinājums ne tikai vienībai, bet arī katrs savai ģimenei, novadam, Latvijai. Nometni caurvija latviskās vērtības, prasmes un kopīgu svētku svinēšanas tradīcijas. Dienu tematiskajam sadalījumam iedvesma nāca no Annas Brigaderes darba “Dievs. Daba. Darbs”.

Šie trīs elementi ir katra cilvēka dzīves sastāvdaļa. DIEVS kā garīgās izaugsmes, ētisko likumu simbols, arī dažādu ticību kopums, kas savijies Latvijas teritorijā. DABA ir Latvijas iedzīvotājiem arvien ļoti tuva un pieejama. Cik ļoti katrs apzināmies dabas dāsnumu, bagātības, atbalstu, kādi esam paši pret dabu? DARBS kā latviešu sen izdaudzināts tikums, lai izdzīvotu dažādus laikus, lai, kopā darot, veidotu savu valsti. Un papildus šiem trim elementiem TURPINĀJUMAM ir svarīgs CILVĒKS, kas esam mēs katrs pats, un KOPIENA, kuras vērtības un darbi veido stipru un noturīgu valsti.

Gaidas nometnē ne tikai piedalījās piedāvātajās aktivitātes, bet arī pārbaudīja savas spējas, izturību un prasmes izdzīvot dabā. Pirmā diena bija veltīta izglītojošām aktivitātēm, kurās jaunieši uzzināja par dažādām reliģijām, kas pastāvējušas un pastāv Latvijas teritorijā no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Tika aplūkotas arī folkloras tradīcijas, dziesmas un rotaļas, dodot iespēju izprast kultūras mantojumu un tā nozīmi.

Otrā diena bija pārgājiena diena, kuras laikā meitenes devās ceļā, laivojot pa Braslas upi un Gauju. Laikapstākļi gan nelutināja braucējus, jo visu ceļu viņus pavadīja lietus mākoņi. Braslas upe pārsteidza ar akmeņiem, nogāzēm un kritušiem kokiem, kas padarīja ceļojumu vēl izaicinošāku. Nonākot galamērķī, visiem kopīgi vajadzēja iekārtot naktsmītni un iekurināt ugunskuru, lai pagatavotu vakariņas un izžāvētu drēbes. Paēduši brokastis, jaunieši devās atpakaļ ceļā uz nometni. Tika noieti 13 km un ar laivām nobraukti vairāk nekā 25 km.

Trešā diena bija veltīta darbam – labajiem darbiem. Katram skautam un gaidā kaklautā ir iesiets mezgliņš, kas atgādina, ka katru dienu ir jāveic kāds labais darbs. Jaunieši sakopa futbola un volejbola laukumus, veicot labos darbus un veicinot kopienas labklājību.

Ceturtā diena fokusējās uz fizisko un garīgo veselību. Notika nodarbības par šiem tematiem, kā arī “dzīvā bibliotēka”, kur katrs varēja izvēlēties kādu “grāmatu”, ko vēlas iepazīt. Vakara noslēgumā katra apakšnometne pārtapa par kafejnīcu, kur jaunieši no konkrētiem produktiem pagatavoja vakariņas sev un žūrijai. Žūrija vērtēja apakšnometņu kārtību un pagatavoto ēdienu. Vakara noslēgumā jauniešiem tika sarūpēta zaļumballe. Nometne “TURPINĀJUMS” pulcēja ap 180 dalībniekiem no Siguldas, Ogres, Jūrmalas, Rīgas, Tukuma, Stāķiem, Liepājas, Vaboles, Jēkabpils, kā arī Siguldas novadā dzīvojošos ukraiņu jauniešus.

Paldies Siguldas 83.skautu un gaidu vienībai par aizraujošo nometnes programmu un pozitīvām atmiņām bagāto nometni! Arvien modri!

Vaboles 45. gaidu vienības vadītāja Zane Ozola

Pašvaldības telpu īrniekiem jānoslēdz īres līgumi ar pašvaldības kapitālsabiedrībām!