Veselības jomas konkurss skolēniem

10. oktobrī – Pasaules Psihiskās veselības dienā – Daugavpils Inovāciju centrā notika Veselības jomas konkurss Augšdaugavas novada un Daugavpils Valstspilsētas izglītības iestādēm.

Konkursa mērķis – sekmēt skolēnu izpratni par veselību, īpaši uzsverot psihiskās veselības lomu, aktivizēt un paplašināt veselīga dzīvesveida pielietošanu izglītības iestādēs, tādējādi attīstot skolēnu pētnieciskā darba veikšanas un prezentēšanas prasmes. Konkursa mērķauditorija – Augšdaugavas novada un Daugavpils valstspilsētas vispārizglītojošo izglītības iestāžu 5. - 9. klašu skolēni. Konkursā piedalījās 12 komandas: septiņas no Augšdaugavas novada un piecas no Daugavpils Valstspilsētas izglītības iestādēm.

Veselības jomas konkurss notika divās daļās: pirmajā daļā tika prezentēti dalībnieku veiktie pētījumi par izvēlēto tēmu, savukārt otrajā daļā dalībnieki piedalījās izzinošās stacijās un krāja punktus.

Komandas izvēlējās daudzveidīgas tēmas un pētījumu veikšanai aptaujāja klases un skolas biedrus. Prezentētie pētījumi bija izzinoši, saistīti ar ikdienas dzīvi skolā, ikdienā, ar skolēniem aktuāliem jautājumiem, piemēram, kā skolēni jūtas savās otrajās mājās – skolā, tālruņa lietošana skolā, psihiskā veselība skolas ikdienā, kā saglabāt mentālo veselību, kā nogurums ietekmē psihisko veselību, bezmiega traucējumi un tā ietekme mācību procesā, ēšanas traucējumu ietekme uz organismu, sociālo mediju ietekme uz mentālo veselību, negatīvās un pozitīvās emocijas u.c.

Visas komandas bija veikušas lielu darbu, izveidojušas izzinošas un košas kolāžas, atraktīvi un pārliecinoši prezentēja savus pētījumus.

Savukārt konkursa otrajā daļā komandas Daugavpils Inovāciju centra izveidotajās stacijās nostiprināja zināšanas par uztura piramīdu, par cilvēka orgānu uzbūvi, noteica tilpumus, cukura daudzumu produktos, ģenētiskās līdzības starp DNS, mikrobu nosaukumus, mērīja pulsu pirms un pēc fiziskās slodzes, izzināja, kā jūtas pašreizējā brīdī u.c.

Konkursa noslēgumā eksperti piešķīra simpātijas balvas dažiem dalībniekiem: Haraldam Grauzam no Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas, Artjomam Drožinam no Augšdaugavas novada Zemgales vidusskolas, Gabrielai Kravalei un Zanei Promai no Špoģu vidusskolas.

Apkopojot konkursa rezultātus, tika noteikti uzvarētāji. 1. vietu konkursā ieguva Daugavpils Zinātņu vidusskolas komanda, 2. vietu – Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas komanda, savukārt 3. vieta ir divām izglītības iestādēm – Naujenes pamatskolas un Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas komandām.

Pateicības saņēma: Augšdaugavas novada Zemgales vidusskolas komanda, Biķernieku pamatskolas komanda, Ilūkstes Raiņa vidusskolas komanda, Lāču pamatskolas komanda, Špoģu vidusskolas komanda, Daugavpils Centra vidusskolas komanda, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas komanda, Daugavpils Vienības pamatskolas komanda.

Visi dalībnieki saņēma nelielas piemiņas veltes no konkursa rīkotājiem un noteikti ieguva jaunas zināšanas, kā arī uzstāšanās un komunikācijas prasmes.

Konkursu rīkoja Daugavpils Inovāciju centrs sadarbībā ar Augšdaugavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldi.

Augšdaugavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes metodiķe Inese Zuģicka

Valdības plānotās izmaiņas labklājības jomā