Zinību dienas pasākums Kalupes pamatskolā

Kalupes pamatskolā 1. septembris skolā vienmēr ir bijis īpašs notikums – tā ir diena, kad skolas gaitas sākas no jauna, kad bērni, vecāki un skolotāji sapulcējas, lai kopīgi svinētu zinību ceļa sākumu. Šogad šis pasākums bija īpašs ne tikai tāpēc, ka tas tika pārnests uz 2. septembri pirmdien, ne tikai svinīgās atmosfēras dēļ, bet arī pateicoties diviem nerātniem, bet ļoti sirsnīgiem un labiem velniņiem, kas savām blēņām pievienoja nedaudz maģijas un jautrības.

Šie divi velniņi ir īsti pārsteigumu meistari, kuru galvas vienmēr pilnas ar interesantām idejām. Arī šoreiz viņi nebija izņēmums. Kaut gan pasākums solījās būt pavisam parasts – ar ziedu pušķiem, himnu un skaistām runām –,  velniņi nolēma šo dienu padarīt neaizmirstamu visiem klātesošajiem.

Tik daudz blēņu velniņi piedarīja! Skolas pagalms pēkšņi piepildījās ar simtiem maigu ziepju burbuļu, kas lēni peldēja gaisā. Bērni bija sajūsmā, cenšoties tos noķert, un pat skolas direktore, sākotnēji mazliet pārsteigta, pievienojās šim spontānajam priekam.

Velniņi nebija aizmirsuši arī par pirmklasniekiem. Tie, mazliet uztraukuma pilni, saņēma īpašu sveicienu – labo darbu sarakstu, ko velniņi ar visas skolas saimes palīdzību bija izveidojuši. Tāfele ātri vien piepildījās ar sirsnīgiem un motivējošiem vārdiem, radot īpašu vienotības sajūtu starp visiem skolas audzēkņiem. Tas bija īpašs veids, kā palīdzēt jaunajiem skolēniem justies gaidītiem, īpašiem un kļūt par īstiem Kalupes pamatskolas skolēniem.

Svētki nebūtu tik svinīgi, ja tajos neskanētu ciemiņu uzrunas – Augšdaugavas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks, A. Rasčevskis, Kalupes apvienības pārvaldes vadītāja I. Ūbele – mūsu skolas bijušie skolēni, skolas absolventi, tāpēc no viņiem tik sirsnīgi uzmundrinājuma vārdi šim mācību gadam!

Pateicoties velniņiem, skolas priekšā parādījās vēl viens pārsteigums – tradicionālais ziedu tilts. Ziedi veidoja krāšņu arku, caur kuru skolēni, skolotāji, vecāki un ciemiņi varēja svinīgi soļot, priecājoties par jaunā mācību gada sākumu.

Pēc šīm blēņām divi nerātnie nolēma, ka ir pienācis laiks nedaudz nopietnībai. Viņi pievienojās citiem skolēniem un ar sirsnību uzklausīja ciemiņu runas, kurās tika uzsvērta izglītības nozīme, aicinājums būt zinātkāriem un mācīties ar prieku. Velniņi, kas nu jau bija mierīgāki, izrādīja cieņu pret skolotājiem un solīja šajā mācību gadā būt ne tikai radoši, bet arī centīgi. Ragainīši, vēl pēdējo reizi pasmaidot viens otram, paņēma pie rociņas pirmklasniekus, lai uzsāktu savu piedzīvojumu pilno ceļu zināšanu pasaulē.

Kad svinīgā daļa bija noslēgusies, bērni un skolotāji devās uz klases stundu, vecāki – uz skolas vecāku kopsapulci, lai izrunātu skolas darba aktualitātes. Šis 2. septembris paliks atmiņā ne tikai kā jaunā mācību gada sākums, bet arī kā diena, kad divi nerātni velniņi parādīja, ka pat izglītības ceļā blēņas un sirsnība var būt lieliski sabiedrotie.

Mājas kafejnīcu dienas Sēlijas salās 7. un 8. septembrī