Enerģētikas un klimata pārmaiņu rīcības plāni
Ar Daugavpils novada domes 2021.gada 17.jūnija sēdes lēmumu Nr.3101 “Par Daugavpils novada pašvaldības ilgtspējīgas enerģētikas un klimata pārmaiņu rīcības plāna 2021.-2030.gadam apstiprināšanu” (protokols Nr.111., 2.&) ir apstiprināts Daugavpils novada pašvaldības ilgtspējīgas enerģētikas un klimata pārmaiņu rīcības plāns 2021.-2030.gadam.
Ar Augšdaugavas novada pašvaldības domes 2021.gada 25.novembra sēdes lēmumu Nr.258 “Par Ilūkstes novada Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna līdz 2030.gadam apstiprināšanu” (protokols Nr.14., 2.&) ir apstiprināts Ilūkstes novada Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāns līdz 2030.gadam.
Ilūkstes novada Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāns līdz 2030.
Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata pārmaiņu rīcības plāni palīdzēs:
• nodrošināt plānveidīgu pieeju energoresursu pārvaldībai pašvaldības teritorijā;
• atvieglot lēmumu pieņemšanu par turpmākiem enerģijas patēriņa samazināšanas, klimata un vides pasākumiem un finansējuma piesaisti;
• rādīt, kā ieviest sistemātisku pieeju pašvaldības ēku apsaimniekošanā un enerģijas patēriņa samazināšanā.
Tuvākajā nākotnē abus ilgtspējīgas enerģētikas un klimata pārmaiņu rīcības plānus ir plānots saintegrēt vienā kopējā jaunās pašvaldības dokumentā.
AUGŠDAUGAVAS NOVADA RĪCĪBAS PLĀNS KOMUNĀLO NOTEKŪDEŅU DŪŅU APSAIMNIEKOŠANĀ 2025. – 2027.GADS
Rīcības plāna izstrāde izriet no Notekūdeņu dūņu apsaimniekošanas plānā 2024.–2027.gadam, kas apstiprināts ar Ministru kabineta 2024.gada 28.marta rīkojumu, izvirzītā mērķa "Notekūdeņu dūņu apsaimniekošana ir precīzi noteikta, videi droša un ekonomiski pamatota" 1.3. uzdevuma, kura ietvaros jāveic notekūdeņu dūņu apsaimniekošanas sistēmas plānošanu novada teritorijā.
Rīcības plāna izstrādes gaitā tika novērtēta esošā situācija attiecībā uz notekūdeņu dūņu rašanos 36 Augšdaugavas teritorijā esošajās bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās un piedāvāti ekonomiski pamatoti un vides prasībām atbilstoši risinājumi, lai veicinātu ilgtspējīgu notekūdeņu dūņu izmantošanu un izveidotu centralizētu dūņu apsaimniekošanas modeli.